NAJNOWSZE

Co jest nie tak ze śremską edukacją?

Zastanawia się urzędniczka ze śremskiego Ratusza!

Przysłała całkowicie anonimowy list. Publikuję go poniżej:

„Dzień dobry

Pracuję w jednym ze śremskich urzędów, mam też dorastających synów (szkoła podstawowa) i z obu tych powodów interesuję się tym co dzieje się z edukacją w naszym mieście. Nie krytykuję, nie chcę sie wymądrzać tylko pytam. 

Przejrzałam właśnie wyniki konkursów kuratoryjnych (na stronie KO są listy laureatów i finalistów) z różnych przedmiotów – nawet z wychowania fizycznego. Śremu i szkół z powiatu tam nie ma. Dominuje Poznań, jest Kalisz, Piła. To rozumiem. Ale są też szkoły z bardzo małych miejscowości, oddalonych od dużych miast i mają swoje sukcesy. Ich uczniowie znajdują się wśród wyróżnionych. Co ze Śremem (gminą) jest nie tak? 

Przejrzałam strony szkół średnich. Chyba jest niewiele lepiej. Jedynie w ZSP i LO coś jest. Tam chwalą się głównie konkursami historycznymi. Dobre i to. Czyli można. Dlaczego? Od kogo czy czego to zależy? 

Z konkursów z wiedzy to wszystko. Może coś przeoczyłam. 

Wyniki egzaminów8 klas i matur. Cała Wielkopolska od lat poniżej średniej krajowej i tutaj Śrem się nie wyróżnia. Często Pan chwali ZST ale wyniki matur tej szkoły to trochę katastrofa. Bardziej piszę żeby wywołać dyskusję niż z chęci – dowalenia komuś, bo przecież nie nazwany i nie omówiony sam nie zniknie. 

ps. nie chcę podawać nawet inicjałów, ponieważ pracują w Ratuszu więc byłoby za łatwo. 

Pozdrawiam ŚKP.”

 

 

Udostępnij artykuł:

Polub profil na Facebooku

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *