NAJNOWSZE

Co czwarta osoba w Polsce to senior 60+

Dziś w sali Muzeum Śremskiego odbyło się się spotkanie z okazji Międzynarodowego Dnia Osób Starszych, zorganizowane przez Ośrodek Pomocy Społecznej w Śremie.

Była to już 27 edycja czwartkowych comiesięcznych spotkań w ramach cyklu „Eksperci Dobrego Życia”.

Bo śremscy seniorzy uczestniczący w działaniach Klubu Senior + faktycznie mogą się tak czuć. Klub oferuje im szereg zajęć, z których każdy może wybrać coś dla siebie.

Dziś obejrzeliśmy relację z wczorajszej ogólnopolskiej Senioriady, zorganizowanej na Stadionie Narodowym w Warszawie. Uczestniczyła w niej również delegacja śremskich seniorów. Był też wykład o przemocy domowej, na którą narażone są osoby starsze. Na koniec odbył się quiz. Pytania dotyczyły populacji senioralnej.

Co czwarta osoba w Polsce (25 procent) ma 60 lat i więcej. W mieście i gminie Śrem – osoby w wieku senioralnym stanowią 16 procent. Najwięcej seniorów w Polsce mieszka w województwie łódzkim (31,8%) – w wielkopolskim – 26,1%.

Wśród wszystkich polskich seniorów przeważają kobiety – 58,1%.

Uczestnicy dzisiejszego spotkania obejrzeli też ciekawą wystawę rzeźby zorganizowaną w muzeum wspólnie z Wielkopolskim Związkiem Artystów Rzeźbiarzy.

 

Udostępnij artykuł:

Polub profil na Facebooku

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *