NAJNOWSZE

Czy naprawdę musi ktoś zginąć, by śremskie władze i instytucje się obudziły?

Taki list wczoraj dostałem:

„Witam p. Piotrze piszę do pana bo w panu ostatnia nadzieja. Posiadam działkę ROD przy ulicy Sikorskiego i zgłaszane było już do różnych instytucji w Śremie że podczas wyjeżdżania z parkingu na główną ulicę zastawiają  samochody widoczność a wciśnięte są między płatem a częściowo na chodniku, teraz w sezonie rowerowym bardzo dużo o szybko pędzą w. w  pojazdy. Wszyscy urzędnicy czekają kiedy ktoś potrąci rowerzystę i stanie się tragedia. Nadmieniam ze samochody są wysokie a widoczność zerowa chyba że wyjadę na większą część chodnika.” 

Parkowanie na chodniku przy ogrodzeniu osiedla spowodowane jest – zdaniem autorki listu – tym, że (…) „pan Śledź wybudował bloki ale parkingów brak”. 

Nadesłane zdjęcie zostało podpisane w sposób następujący:

Przesyłam zdjęcie, a w praktyce to jest jak chcę zobaczyć jezdnię muszę dojechać do krawędzi chodnika a często w tym momencie przejedzie rower.

Mój komentarz: 

Indagowałem czytelniczkę jakim to instytucjom przesłane zostały te niepokojące spostrzeżenia. „Policji i straży miejskiej” – padła odpowiedź.

Dzisiaj udałem się tam na wizję lokalną. Jak widać na poniższych zdjęciach wszystko się zgadzało. Gdy wracałem chodnikiem minęło mnie dwóch rowerzystów w odstępie minuty. Myślę, że zarówno wymienione instytucje, jak i te nie wymienione powinny sobie tę sprawę chyba wziąć do serca…

 

Udostępnij artykuł:

Polub profil na Facebooku

1 Komentarz

  1. ...

    Proszę poruszyć także temat podobny przy Odlewni Żeliwa a raczej wyjeździe z parkingu przy szkole katolickiej KCEK. Tam dwa skrzyżowania, jedno blizej Parku Odlewników, tam młode mamy wyjeżdżaja i ciągle jest problem bo nie patrzą na znaki lub co gorsza nie wiedzą jak je interpetować, skutkiem tego na tym skrzyżowaniu czeka sie czasami kilka minut aż jeden samochód ruszy bo Pani nie wie czy ma pierwszeństwo czy nie o natężeniu ruchu w tym miejscu nie wspomnę.

    Drugie skrzyżowanie to efekt „geniuszu” projektamnta przy remoncie ulicy, gdzie zrobiono parkingi przy pasach ruchu, smaochody kompletnie blokują wuodcznosć, wyjeżdża się trochę na czuja (ruletka) i najlepiej trzymac nogę na gazie ale n a hamulcu w razie czego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *