NAJNOWSZE

Czy procesje „Bożego Ciała” w Śremie będą bezpieczne?

Dwie sztandarowe śremskie parafie: NSJ na Jezioranach i parafia farna – organizują procesje w „Boże Ciało” – jakbyśmy pandemię mieli już dawno za sobą!

Będzie przemarsz po ulicach i modlitwy przy ołtarzu. Bardziej powściągliwie zachowuje się proboszcz Matecki, który procesje organizuje jedynie wokół kościoła, po każdej mszy świętej.

Archidiecezja poznańska na swojej stronie internetowej zamieściła komunikat, w który czytamy m.in: (…) Wobec nowych rozporządzeń władz państwowych i sanitarnych informujemy, że w Uroczystość Bożego Ciała oraz w Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa w Poznaniu odbędą się tradycyjne centralne procesje Eucharystyczne.

Jak to właściwie jest z tą pandemią – jeszcze jest czy już jej nie ma!? Można więc, spokoje iść w tłumie wiernych? W maseczkach czy może bez nich?

Udostępnij artykuł:

Polub profil na Facebooku

7 Komentarzy

 1. GOŚC 2

  Jak pan Grodzki z Senatu może zmieniać prawa Boskie i biologię, że wirus jest groźny przed wyborami a potem już nie albo jest niegroźny wtedy, keidy chce tego PO to i procesje mogą się odbywać. Jestem katolikiem, chodzę się modlić do Ksocioła regularnie i ludzie sa jednak w większosci zdyscyplinowani.
  Procesja będzie wokół kościoła, kto nie chce nie idzie, antyklerykałom raczej samo istnienie Wspólnoty Kościoła Katolickiego przeszkadza to czepiają się wszystkiego. Każdy kiedyś umrze, na koniec życia wielu z tych co dzisiaj plują na Chrystusa, będzie skamleć o łaski ale ile przez takich niesczęścia i udręk ludzie wierzący przejdą to jak to potem naprawić w jednej chwili ? Bo przebaczenie a naprawa wyrządzonych krzywd to dwie różne sprawy.

 2. Do parafianka nr 2

  Dziękuję za informację.Teraz tak wszystko się zmienia z minuty na minutę.Mozna się pogubić.Wolno nie wolno.Ach

 3. Parafianka

  Z tego co mi wiadomo.Procesje Bożego Ciała można organizować tylko dookoła kościoła.Taki był komunikat.Cztery ołtarze wokół kościoła

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *