NAJNOWSZE

Czy w powiecie śremskim potrzebna jest izba wytrzeźwień?

Radny powiatowy Hieronim Bartkowiak uważa, że tak – powinien istnieć taki przybytek. Radnego Bartkowiaka cenię za jego wieloletnie działania na rzecz bezdomnych. Mniej cenią go zapewne mieszkańcy Nochowa, którzy narzekają na sąsiedztwo hostelu (schroniska) dla bezdomnych. W przeszłych latach bezdomni kojarzeni byli tam z notorycznymi pijusami, którzy kręcili się tam wszędzie – zwłaszcza zimą, gdy przy hostelu działała tzw. „ogrzewalnia”.

Do nowego schroniska pijący alkoholicy nie mają dziś wstępu i radny w założeniu izby wytrzeźwień widzi promyk nadziei na wyjście z nałogu. Pisze w interpelacji m.in. tak:

(…) „Uznając, że życie obywateli w trzeźwości to niezbędny warunek moralnego i materialnego dobra naszego społeczeństwa. Aby dać człowiekowi początek utrzymania trzeźwości zmniejszając jego uciążliwy styl życia składam wniosek; Wnioskuję o zorganizowanie i prowadzenie Izby wytrzeźwień w Powiecie śremskim.

Wniosek mój jest podyktowany wieloma skargami, na istniejący stan, przez naszych mieszkańców. Mieszkańcy zwracają dodatkowo uwagę na fakt, iż polskie prawodawstwo pozwala na uruchomienie izb wytrzeźwień w Powiatach powyżej 50 tysięcy mieszkańców. Proszę o pozytywne zrealizowanie mojego wniosku.”

Moim zdaniem izby wytrzeźwień w powiecie nie będzie, bo nie znajdą się na to „środki finansowe”.

A wy jak uważacie?

Udostępnij artykuł:

Polub profil na Facebooku

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *