NAJNOWSZE

Ilu faktycznie „antyszczepów” mieszka w powiecie śremskim?

Przy czym nie chodzi tu wcale o przeciwników szczepienia na „poczciwy” i odchodzący „do lamusa” Covid 19, tylko o obowiązkowe szczepienia realizowane w ramach ogólnopolskiego programu szczepień ochronnych.

Szczegółowe dane na ten temat znajdują się w „Informacji o stanie bezpieczeństwa sanitarnego w powiecie śremskim w 2021 roku”.

Oto ten fragment:

(…)”Szczepienia ochronne realizowane są w 13 placówkach służby zdrowia na terenie powiatu śremskiego. Szczepienia prowadzone były zgodnie z Programem Szczepień Ochronnych na rok 2021. W Powiatowej Stacji Sanitarno- Epidemiologicznej w Śremie w 2021 r. zarejestrowano 10 zgłoszeń Niepożądanych Odczynów Poszczepiennych, 9 zakwalifikowane jako NOP łagodny i 2 jako NOP poważny.

W roku 2020 zarejestrowano 3 zgłoszenia Niepożądanych Odczynów Poszczepiennych, wszystkie zakwalifikowane jako NOP łagodny.

Na koniec 2021 r. w Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Śremie odnotowano 87 dzieci, których rodzice odmówili wykonania obowiązkowych szczepień ochronnych, w 2020 r. dotyczyło to 76 dzieci.

W 2020 r. Wojewoda Wielkopolski nałożył grzywnę na dwoje rodziców w celu przymuszenia do poddania dziecka obowiązkowym szczepieniom ochronnym”.

Dokument ten będzie m.in. tematem obrad najbliższej sesji Rady Powiatu w Śremie w piątek 25 marca o godzinie 13.00.

To, że covid faktycznie odchodzi „do lamusa” – świadczy fakt, że sesja po raz pierwszy od prawie dwóch lat odbędzie się w sposób tradycyjny w sali sesyjnej starostwa powiatowego w Śremie.

 

 

 

Udostępnij artykuł:

Polub profil na Facebooku

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *