NAJNOWSZE

Imprezy z okazji “Dnia Kobiet” są kpiną z Wielkiego Postu!

List od czytelnika:

“Panie Piotrze w związku ze zbliżającym się Dniem Kobiet zewsząd cisną się reklamy różnego rodzaju imprez w lokalach, z DJ-em, nawet z występami Chippendales czyli na wpół rozebranymi tancerzami a chciałem zauważyć że niedawno czyli w Popielec skończył się Karnawał i rozpoczął się czas Wielkiego Postu który potrwa do Wielkanocy. 

13 marca 2014 roku Konferencja Episkopatu Polski promulgowała nowy tekst przykazań kościelnych. Treść 4. przykazania otrzymała brzmienie:

„Zachowywać nakazane posty i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych, a w czasie wielkiego postu powstrzymywać się od udziału w zabawach.” 

Tyle przepisy kościelne które jasno zakazują takich imprez, zmieniło się w tychże przepisach że mogą być imprezy po „Andrzejkach” czyli przed Bożym Narodzeniem w czasie adwentu ale w czasie postu nie powinno się takich zabaw urządzać gdzie na pewno będą tańce i inne atrakcje. 

Panie Piotrze proszę o zamieszczenie mojego spostrzeżenia bo chcę wywołać dyskusję na ten temat, pozdrawiam!”

Nadawca listu nie miałby zastrzeżeń, gdyby spotkania te odbywały się w sposób skromny:

(…) “często występ tzw Chippendales jest w reklamach podawany jako niespodzianka i dopiero na miejscu uczestniczki się przekonują, chciałem przede wszystkim zwrócić uwagę na problem że organizatorzy prześcigają się w serwowaniu atrakcji – nie wystarczy spotkanie z poczęstunkiem ale koniecznie musi być DJ z muzyką taneczną, wspomniane już występy tancerzy Chippendales”.

Co myślicie na ten temat? 

Udostępnij artykuł:

Polub profil na Facebooku

2 Komentarze

  1. B

    Kolejny fanatyk, który chciałby żeby wszyscy żyli zgodnie z zasadami jego religii. Spokojnie, jeszcze parę lat rządu PiS lub im podobnych i jego marzenie się spełni.

  2. Wierząca

    Ja uważam że jest to sprawa indywidualna.Osoby praktykujące wiedzą co nakazuje Kościół. Nie możemy potępiać ludzi którzy myślą i postępują inaczej.Adwent i Wielki Post zobowiązują. Ponoć w Adwencie zabawy można organizować. Kiedyś był zakaz.To samo z drugim dniem Świąt Bożego Narodzenia.Nie ma obowiązku uczestniczenia we Mszy św. Ogólno przyjęte zasady nie powinny z czasem się zmieniać. Tak się właśnie dzieje.Nie jestem pierwszej młodości ale postępuje tak jak mnie wychowali rodzice w wierze katolickiej i tego nie zmieniam.Niech każdy ma wybór i nie negujmy tego .Nawet jeżeli nasze zdanie jest inne. Patrząc na moje dzieci które już mają rodziny nie wszystko mi się podoba, mimo to nie ingeruję, daje wybór. Pozdrawiam

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *