NAJNOWSZE

Jubileuszowy turniej „Piasta” w Szkole Podstawowej w Dąbrowie

Podstawówka w Dąbrowie (gm. Śrem) od kilku lat jest przyjazna szachom. Prowadzone są tam zajęcia szachowe w klasach 1 do 3 oraz organizowane turnieje szachowe dla dzieci. Współpraca z klubem szachowym LKS „Piast” Śrem układa się znakomicie.

Z uwagi na problemy lokalowe – niedzielny (17. 10) turniej szachów szybkich z okazji 50 – lecia klubu odbył się w gościnnych progach tej placówki.

– Cieszymy się, że mogliśmy gościć szachistów w tak licznym gronie i mamy nadzieje, że wszyscy wyjechali zadowoleni – mówi dyrektor szkoły Marcin Szydłowski.

Trudno, żeby uczestnicy nie byli zadowoleni, gdyż ugoszczono ich tam ciepłą kiełbaską i bigosem oraz kawą, herbatą, sokami i wspaniałym tortem.

Wyniki sportowe:

Turniej na dystansie 9 rund wygrał Krzysztof Raczyński zdobywając 8 pkt, drugie miejsce z tą samą ilością punktów zajął Marcin Steczek, a trzecie Mikołaj Nowak gromadząc na swoim koncie 7,5 pkt. Najlepszym zawodnikiem Piasta Śrem okazał się Tomasz Kozłowski z ilością 6,5 pkt i ulokował się na czwartej pozycji w ogólnej klasyfikacji.

Najlepszą kobietą w turnieju z tą samą ilością punktów została Marzena Kozłowska – nauczyciel szkoły w Dąbrowie zajmując 7 miejsce w turnieju. Nagrody ufundowane przez Urząd Gminy Śrem wręczył prezes klubu Piotr Kaczmarek, a puchary sfinansowane przez Starostwo Powiatowe zwycięzcy otrzymali od dyrektora szkoły Marcina Szydłowskiego, który jest też przewodniczącym Rady Powiatu w Śremie.