NAJNOWSZE

Konieczne jest śledztwo w sprawie jakości nauczania w śremskich szkołach

Mieszkanki okolicznych wiosek napisały list do śremskich mediów, bo mają dylemat do jakiej szkoły w Śremie posłać swoje dzieci.

Dzieci autorki listu i jej siostry są uzdolnione humanistycznie, więc przydałyby się dla niech jakieś renomowane liceum. Czy jest takie w Śremie? I jak w ogóle prezentują się śremskie szkoły ponadpodstawowe pod względem jakości nauczania?

Może macie jakieś przemyślenia na ten temat? Zapraszam do dyskusji.

Nadesłany list poniżej:

„Piszę do śremskich mediów w sprawie, która mnie nurtuje a której sama nie potrafię ocenić. Obie z siostrą (mieszkamy ja w Jerce, siostra w Wyrzece) mamy dzieci w klasie 8. Pewnie pójdą do liceum ale którego? W Śremie są trzy (ja rozważam jeszcze Kolberga w Kościanie). Zainteresowania mają bardziej językowe, humanistyczne – stąd wybór liceum.

Moje pytanie jest takie: czym się kierować? Rankingami, obecnością w lokalnych mediach, kadrą – ale jak porównać i ocenić? Trochę jestem bezradna. W gazetach najwięcej jest o ZST, najmniej o liceum w szkole katolickiej. Czy coś z tego wynika? Może tak a może nie. Ja nie wiem. Nie chcę kolejnych reklam szkół o sobie, drzwi otwartych bo to trochę lipa. Może pokusicie się Państwo o jakieś porównanie.

Która szkoła w czym jest lepsza? Wyniki matur czy jakieś sukcesy w zewnętrznych konkursach, może nauczyciele – na kogo warto stawiać, kto podtrzyma zainteresowania ucznia. Może nie jest łatwo oceniać ale tym trudniej nam rodzicom.

Myślę, że dla lokalnego środowiska, mediów to powinna być ważna sprawa. Może Państwo pokusicie się o jakąś debatę, porównanie. Jako rodzice jeszcze mamy trochę czasu. Za rok ten sam problem stanie przed innymi.

Pozdrawiam i proszę o ujawnienie tylko inicjałów ZJ”.

 

Udostępnij artykuł:

Polub profil na Facebooku

1 Komentarz

  1. XYZ

    Proponuję sprawdzić wyniki matur z poprzednich lat- dostępne na stronie OKE, obecność w mediach nie świadczy o poziomie szkoły!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *