NAJNOWSZE

Krew zalewa mieszkańca Nochowa…

Pan Wiesław Zieliński – jest emerytowanym strażakiem. W latach 90-tych ubiegłego wieku kupił dom ze sporej wielkości ogrodem przy ulicy Lipowej w Nochowie. 

Kiedyś ta nieruchomość należała do nochowskiej “Spójni”. Do dnia dzisiejszego ulica Lipowa mieszcząca się na terenie wioski należącej do gminy Śrem – jest formalną własnością Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa (dawniejszej Agencji Nieruchomości Rolnej Skarbu Państwa). Kolektor odprowadzania wody deszczowej znajdujący się w tej ulicy należy więc do właściciela drogi. Przed budynkiem Pana Wiesława znajduje się niedrożna studzienka, która przy ulewach regularnie zalewa mu piwnicę. Zdjęcie poniżej jest z wczoraj (08.08. 2023 r.).

Od 2018 roku Wiesław Zieliński próbuje od Gminy Śrem i Oddziału Terenowego KOWR wyegzekwować naprawę instalacji “deszczówki”. Ma dwie teczki korespondencji. Dziwi się, jak to możliwe, że obie instytucje nie mogą mu pomóc? 

Woda deszczowa należy do Gminy, droga jest skarbu państwa. Za swoje nieruchomości płaci regularnie podatki do Gminy. 

Pan Wiesław – poprosił mnie o radę co ma robić, bo jak stwierdził “krew go już zalewa na tą całą sytuację”. Poradziłem mu, by sprawą zainteresował Radę Miejską w Śremie. To przecież najwyższa władza w mieście i gminie Śrem! Jak ona coś nie zaradzi to już nikt! 

 

Udostępnij artykuł:

Polub profil na Facebooku

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *