NAJNOWSZE

Masz stary rower? To ta impreza będzie dla Ciebie!

W ubiegłym tygodniu w Księgarni Przy Rynku w Śremie, Iwona Cerba – szefowa Fundacji  Pro Bike & Dance przedstawiła informacje na temat imprezy rowerowej, która odbędzie się w Śremie w dniach od 29 kwietnia do 1 maja na śremskim rynku.

Będzie tam można obejrzeć wystawy zabytkowych rowerów, wystawę samochodów marek, które produkowały również rowery jak Opel i Peugeot. Będą tam także liczne stoiska: firm sprzedających rowery retro, firm sprzedających odzież i dodatki retro oraz lokalnych producentów żywności.

Aktywni rowerzyści będą mogli wziąć udział w Rowerowym Rajd Retro. Zaplanowano dwie trasy. Pierwsza z nich poprowadzi do XI-wiecznego Opactwa Benedyktynów w Lubiniu. Drugi rajd  poprowadzi śladami gen. D. Chłapowskiego, aż do jego majątku w Turwi. Zaplanowano tam zwiedzanie barokowego pałacu, kaplicy i gorzelni.

Miłośnicy tańca znajdą tam też coś dla siebie.

Festiwalowi towarzyszyć będą warsztaty z tanga argentyńskiego, które poprowadzą instruktorzy z poznańskiej szkoły tanga Casa Buena, pokazy makijażu i fryzur retro oraz konkursy retro elegancji.

Fundacja Pro Bike & Dance ogłasza nabór wolontariuszy, którzy chcieliby pracować w biurze rajdu i festiwalu. Poszukiwane są osoby od lat 18 interesujące się rowerami i kulturą retro. Więcej informacji będzie można znaleźć na fanpage’u Retro Bike Poznań.

W Księgarni Przy Rynku można też kupić kalendarz z rowerami zabytkowymi. Są tam również zdjęcia z naszego miasta.

 

 

Udostępnij artykuł:

Polub profil na Facebooku

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *