NAJNOWSZE

Parking na “Starym Targowisku” na Jezioranach – jednak powstanie!?

List od czytelnika: 

“Czy wie Pan, czy pomysł parkingu wielopoziomowego na ulicy Chłapowskiego kompletnie upadł? To, że remont tego parkingu jest pilnie potrzebny to jedno (stan miejsc parkingowych, jak i samej jezdni woła o pomstę do nieba), ale warto się tam przejść w okolicach godziny 14 i zobaczyć, że bardzo ciężko znaleźć jakieś wolne miejsce. A właśnie w tym czasie mieszkańcy wracają do domów i muszą krążyć.

Wiem, że kiedyś był pomysł zrobienia jeszcze jednego piętra, do wysokości tego pasażu, który jest obok, ale nic w tym kierunku się nie rusza, a słyszałem, że niektóre osoby mówiły, że „będzie im światło zasłaniać”, więc się boję, że te głosy przeważyły”. 

Jak się dowiaduję powstaje na Jezioranach grupa zdeterminowanych młodych ludzi, którzy chcą naciskać na władze  Spółdzielni Mieszkaniowej w Śremie, by projekt parkingu wdrożyć wreszcie w życie. 

  • To bzdura, co twierdzą niektórzy mieszkańcy bloków, że parking zasłoni im słońce. Trzeba patrzeć przyszłościowo, samochodów jest coraz więcej. Niektóre domostwa mają ich po dwa lub trzy. Wielopoziomowy parking sprawi, że nie będziemy musieli kolejnych terenów zielonych przeznaczać na miejsca do postoju samochodów – mówi jeden z inicjatorów grupy optującej za budową parkingu. 

Grupa ta ma się ujawnić jeszcze w tym roku, by stwarzać naciski przed przyszłorocznymi wyborami samorządowymi.

Co sądzicie o tym pomyśle?

Udostępnij artykuł:

Polub profil na Facebooku

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *