NAJNOWSZE

Polowanie z dronem na trucicieli środowiska. Jest już pierwszy mandat!

Jak podaje portal srem.pl w listopadzie Straż Miejska w Śremie prowadziła kontrole zanieczyszczeń powietrza spowodowanych paleniem w piecach domowych przy pomocy drona.

Kontrole objęły rejon ulic: Stary Rynek, Piaskowej, Józefa Bema, Józefa Wybickiego, Aleksandra Głowackiego, Wschodniej, Placu 20 Października, Farnej, Parkowej, Ogrodowej, Józefa Dutkiewicza, Poznańskiej, Tadeusza Kościuszki, Łąkowej, osiedla „Milionówki”, Przemysłowej, Gostyńskiej, dr. Seweryna Matuszewskiego, osiedla „Helenki”, Zachodniej, Wacława Adamskiego, Szkolnej w Śremie oraz Sikorskiego, Zawilcowej, Różanej, Bzowej, Szafirkowej, Astrowej i Zachodniej w Psarskiem.

Kontrole prowadzono w godzinach od 7.00 do 11.00 oraz od 15.00 do 19.00. Łącznie sprawdzonych zostało 105 kominów, z których w chwili kontroli wydobywał się dym. Na podstawie wyników pomiarów, pięć posesji wytypowano do kontroli szczegółowej. W czterech przypadkach nie stwierdzono nieprawidłowości; w piątym przypadku ujawniono spalanie w piecu węglowym elementów malowanych, metalowych, paneli podłogowych. Straż Miejska nałożyła mandat karny w wysokości 500 zł, w myśl art. 191 ustawy o odpadach oraz pouczyła w zakresie sposobów palenia w piecu domowym i obowiązujących zakazów.
Pomiary prowadziła firma Dronpol.

Tylko przyklasnąć podobnej akcji – dla dobra naszych płuc w sezonie zimowym.

Udostępnij artykuł:

Polub profil na Facebooku

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *