NAJNOWSZE

Poseł Tomaszewski zaprosił dolszczan do Warszawy

W dniach 30 września – 2 października 2022 roku samorządowcy i społecznicy z Gminy Dolsk wzięli udział w wycieczce do Warszawy. 

Głównym celem wyjazdu była wizyta w Sejmie i Senacie Rzeczypospolitej Polskiej.

Zaproszenie otrzymano od posła na Sejm RP Nowej Lewicy Tadeusza Tomaszewskiego, a inicjatorem  wyjazdu był asystent społeczny posła Marek Sikorski.

  • „Zwiedzanie Sejmu zaczęliśmy rozmową na temat historii polskiego parlamentaryzmu w trakcie której najbardziej aktywni otrzymali z rąk posła upominki tj. Konstytucję RP Następnie zasiedliśmy  w ławach na widowni sali posiedzeń. Wrażenie było ogromne. Zobaczyliśmy piękną, obszerną salę, z wyściełanymi zieloną tkaniną miejscami dla posłów  i fotelem Marszałka. Z sali posiedzeń udaliśmy się wraz z przewodnikiem oraz posłem p. Tadeuszem Tomaszewskim na wystawę Panteon Sportu, spotkaliśmy się z posłami – Krzysztofem Gawkowskim i Tomaszem Trelą. Przewodnik poprowadził nas między innymi po Hallu Głównym, na którym znajduje się tablica upamiętniająca posłów II Rzeczypospolitej poległych  w czasie II wojny światowej. Bardzo podobało nam się miejsce na parlamentarnym korytarzu, gdzie dziennikarze czekają na polityków, aby przeprowadzać z nimi wywiady. Nasz pobyt w Sejmie uwieczniony został wspólnym zdjęciem. Po spotkaniu zjedliśmy  obiad w jednej z sejmowych restauracji. Dzięki uprzejmości i zaangażowaniu posła p. Tadeusza Tomaszewskiego wizyta  w Sejmie stała się doskonałą lekcją historii i patriotyzmu. Wzbogaciliśmy swoją wiedzę i wiadomości, a swoimi przeżyciami będziemy mogli dzielić się z innymi” –  mówi Romuald Nawrot, sekretarz Rady Powiatowej “Nowa Lewica” w Śremie. 
    W dalszej części trzydniowego wyjazdu uczestnicy wycieczki zwiedzili Stare Powązki i Wojskowe, Krakowskie Przedmieście, Stare Miasto, Zamek Królewski, obejrzeli też, zmianę warty przy Grobie Nieznanego Żołnierza. Był też przejazd przez centrum (objazdówka) koło Pałacu Kultury i Nauki do Łazienek Królewskich i spacer po parku oraz  zwiedzanie Centrum Pieniądza w NBP.

    Całkowity koszt wyjazdu i pobytu uczestnicy pokryli we własnym zakresie.

    Uczestnikom wycieczki dopisała pogoda, panowała świetna atmosfera.

    Wyjazd można zaliczyć do bardzo udanych, za co asystent posła i jednocześnie organizator wycieczki Marek Sikorski dziękuje uczestnikom.

Udostępnij artykuł:

Polub profil na Facebooku

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *