NAJNOWSZE

Powiat śremski nie daje zarobić…bankierom!

Dzisiaj 30 września odbyło się posiedzenie XLV sesji Rady Powiatu w Śremie.

Radni (w liczbie 16 – nieobecny usprawiedliwiony był Emil Majsner) w osiemnaście minut uporali się z jedenastopunktowym programem obrad.

Najważniejszym według mnie punktem było przedstawienie informacji z wykonania budżetu za I półrocze bieżącego roku.

Okazało się, że w ciągu tego półrocza powiat śremski osiągnął ponad 6 milionów 600 tysięcy złotych nadwyżki. Jakby tego było mało – spłacono w tym czasie 5 milionów 720 tysięcy złotych bieżącego zadłużenia!

Te dane dobrze świadczą o staroście Zenonie Jahnsie. Włodarz powiatu ma 67 lat, z wykształcenia jest technikiem rolnikiem i różni oponenci często wypominają mu cinkciarską przeszłość w młodości. Ale na stołku starosty jak widać idzie mu świetnie.

Bycie zaś radnym powiatowym to niezła fucha – dwa razy w miesiącu mają posiedzenia, które trwają łącznie około dwóch godzin i za to inkasują ponad 1500 złotych miesięcznie. A ci wyżej funkcyjni sporo więcej. A tu proszę PiS załatwił im jeszcze dalsze pół roku.

Radni wyglądali więc na zrelaksowanych. Radna PiS – Sylwia Dopierała, o której swego czasu pisałem, że spodziewa się dziecka – urodziła 3 miesiące temu chłopca o imieniu Oliwer. Chłopczyk zdrowo się chowa, a mama jak widać wygląda kwitnąco.

 

Udostępnij artykuł:

Polub profil na Facebooku

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *