NAJNOWSZE

Radny Lewandowski pyta burmistrza Lewandowskiego w sprawie chińskiej fabryki elektrolitu.

To dobra wiadomość – radny z obozu rządzącego Śremem – złożył interpelację w sprawie poruszającej społeczność naszego miasta w ostatnim czasie: 

„W związku z doniesieniami odnośnie sprzedaży majątku po byłej fabryce BASF w Śremie proszę o udzielenie informacji na następujące pytania:

  1. Czy prawdą jest, że firma BASF dokonała finalizacji sprzedaży swojego majątku w okolicach ulicy Letniej w Śremie inwestorowi z Chin firmie Caphem, która była zainteresowana utworzeniem tam fabryki elektrolitu do baterii litowo – jonowych?
  2. Jeżeli tak, to czy władze gminy Śrem przystąpiły do oceny możliwego oddziaływania firmy Caphem na okoliczne środowisko?
  3. Czy gmina Śrem miała jakikolwiek wpływ na to, jakiemu podmiotowi firma BASF sprzeda swój majątek?

Uzasadniając swoją interpelację radny Krzysztof Lewandowski pisze:

Interpelacja jest wynikiem niepokoju mieszkańców spowodowanym brakiem informacji w sferze publicznej na temat związany ze sprzedażą. Prośba w moim odczuciu jest niewielka (podkreślenie ŚKP), lecz udzielone informacje pozwolą wyjaśnić mieszkańcom Śremu, niedomówienia towarzyszące tej sprawie.

Interpelacja została napisana 16 listopada i udostępniona wczoraj w BIP gminy Śrem.

Udostępnij artykuł:

Polub profil na Facebooku

5 Komentarzy

  1. śremianin

    ale że burmistrz nie ma żadnych wątpliwości? O co chodzi? Przecież to jego końcówka i tak chce się zapisać w pamięci Śremian?

  2. Piotr Hoffmann

    Odpowiedź ANONIM: Bardzo głupio robią radni rządzący Śremem, blokując zwołanie sesji nadzwyczajnej w sprawie budowy fabryki. Tego typu reakcja może rodzić faktycznie podobne podejrzenia na temat rzekomej „ustawki”. Przy okazji odpowiedzi na interpelację radnego wyszła negatywna opinia śremskiego Sanepidu. To ważna opinia i szkoda, że ją zignorowano. Fabryka chemiczna made in China – to nie błahostka i trzeba dokładnie zbadać wszelkie uwarunkowania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *