NAJNOWSZE

Śremscy policjanci dali „plamę”! A wszystko przez covid!

Dzisiejsze spotkanie seniorów z cyklu „Eksperci dobrego życia” – w sali Muzeum Śremskiego poświęcone było bezpieczeństwu telekomunikacyjnemu seniorów.

Przedstawiciele Komendy Powiatowej Policji w Śremie mieli zaznajomić uczestników spotkania z technikami oszustów i mieli pokazać, jak skutecznie ich rozpoznać. Wykład miał służyć starszym ludziom, by mogli cieszyć się spokojem.

Niestety – okazało się, że po raz pierwszy (było to 17 spotkanie) – prelegenci nie dotarli na spotkanie. Jak wyjaśniała Joanna Ratajczak (organizator z ramienia Ośrodka Pomocy Społecznej w Śremie), na przeszkodzie stanęła kwarantanna policjantów z powodu koronawirusa.

Seniorzy obejrzeli instruktażowy film (produkcja KG Policji), po którym odbyła się ciekawa dyskusja na temat śremskich przykładów prób naciągania starszych ludzi.

„Po Śremie grasuje jeden oszust i złodziej, który wchodzi oknami do piwnicy, naciąga ludzi i kradnie ale policja go puszcza, bo ma żółte papiery” – mówiła mieszkanka Jezioran.

Organizatorzy zapowiadają powtórkę tego ciekawego spotkania, jak tylko uda się zapewnić udział prelegentów z KPP w Śremie.

Udostępnij artykuł:

Polub profil na Facebooku

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *