NAJNOWSZE

To Kaczyński i Ziobro są winni – twierdzi poseł Tadeusz Tomaszewski

Przyjechał on dziś (11 października) do Śremu na dyżur poselski i konferencję prasową. 

To poseł, który utrzymuje regularny kontakt ze swoimi wyborcami. 

Dwa mini banery postawione na stole dobitnie pokazują, jak Nowa Lewica diagnozuje obecną sytuację naszego kraju związaną z brakiem pieniędzy z KPO, których Unia Europejska nie przekazuje do Polski. Nie przekazuje, bo po pierwsze polski rząd o nie nie wnioskuje, a po drugie nie spełnia deklarowanych warunków. 

  • To ewidentna wina rządzących w szczególności Kaczyńskiego i Ziobry – mówi poseł Tomaszewski. 

Parlamentarzysta przedstawił też dwa projekty ustaw, które jego ugrupowanie złożyło w sejmie. 

Pierwszy z nich dotyczy ciepłego posiłku, który miałby być dla każdego ucznia i uczennicy szkoły podstawowej. To nowelizacja prawa oświatowego, dzięki której każde dziecko mogłoby liczyć na bezpłatny ciepły posiłek. 

“Tego typu rozwiązanie – to zaspokojenie podstawowych potrzeb bez wstydu i stygmatyzacji, to możliwość uczestnictwa w życiu szkoły dla wszystkich. Żadne dziecko nie powinno być wykluczone z tego elementu życia szkoły” – czytamy w uzasadnieniu uchwały. 

Drugi projekt – to postulat wprowadzenia bonu w wysokości 2,5 tysiąca złotych na energooszczędny sprzęt AGD. Bon obejmowałby tylko te rodziny, w których dochód na osobę nie przekracza 2000 złotych netto na głowę. To jest około 7 milionów osób (2,4 miliona gospodarstw domowych). 

Koszt obu ustaw oszacowano na nieco ponad 12 miliardów złotych. 

Udostępnij artykuł:

Polub profil na Facebooku

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *