NAJNOWSZE

Umarł Marek Chmiel – prezes Spółdzielni Mieszkaniowej w Śremie

Marek Chmiel – zmarł nagle wczoraj – 9 maja 2022 roku. To przykra wiadomość.

Miałem okazję kilkakrotnie z nim rozmawiać na temat rozmaitych spółdzielczych inwestycji. Racjonalnie patrzył na sprawy inwestycyjne. W grudniu 2012 roku był przekonany, że uda mu się przeprowadzić sztandarową inwestycję, która na dobre rozwiązałaby problem parkingów na Jezioranach.

Poniżej przypominam fragment tego wywiadu:

Panie prezesie, jakie inwestycje planowane są na przyszły rok przez kierowaną przez pana spółdzielnię?

Musimy wrócić do ciągle przygotowywanej inwestycji w centrum Jezioran przy ulicy Chłapowskiego. Zgodnie z wolą rady miejskiej powstał tam plan zagospodarowania przestrzennego, który musimy teraz wcielić w życie. Okazało się, że nie jesteśmy wstanie się do niego dopasować ze względu na wymaganą ilość miejsc parkingowych. Będziemy próbowali dołączyć do tego planu teren tak zwanego „starego targowiska” i wybudować tam parking wielopoziomowy. Przygotowywany projekt przewiduje ponad tysiąc miejsc parkingowych. Część z nich byłaby płatna, część bezpłatna dla mieszkańców ościennych bloków. Zwrócimy się więc do rady miejskiej o włączenie tego terenu do planowanej przez nas inwestycji”.

Jak wiadomo mieszkańcy sąsiadujących z hipotetycznym parkingiem bloków sprzeciwili się tej inwestycji a demokratyczny Zarząd SM – uszanował ich wolę. Może by tak po latach wrócić do tego projektu?  

 

Udostępnij artykuł:

Polub profil na Facebooku

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *