NAJNOWSZE

„Zrzutka” parafian Św. Ducha w Śremie na stary cmentarz.

Ksiądz kanonik Mariusz Matecki – były już proboszcz kościoła „Mądrości Bożej” zostawił swojemu następcy kłopot. Kupił dwie sąsiadujące z terenem parafialnym działki, gdzie za czasów poprzedniego systemu grzebano zmarłych pensjonariuszy domów pomocy społecznej.

W związku z tym trzeba albo się zapożyczyć, albo pozbierać pieniądze wśród parafian – poniżej fragment najnowszych ogłoszeń parafialnych:

Były teren pocmentarny w Parku Odlewnika w bezpośrednim sąsiedztwie naszego kościoła stał się własnością parafii. Koszt nabytych dwóch działek wynosi 193000 zł + vat 23%. Zbliża się czas w którym parafia będzie musiała tą kwotę uiścić. Ponieważ jest to duża kwota parafia będzie musiała się zapożyczyć.
W związku z tym w każdą drugą niedzielę miesiąca, a więc i w najbliższą 9 sierpnia składka podczas Mszy św. tzw. gospodarcza przeznaczona jest na ten cel. Bardzo dziękuję za wszystkie ofiary. Bóg zapłać.

Parafianin, który podesłał mi temat – zastanawia się co tam w przyszłości będzie i po co było te działki kupować? Zapraszam do dyskusji.

 

Udostępnij artykuł:

Polub profil na Facebooku

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *