NAJNOWSZE

Afery w śremskiej „Dwójce” ciąg dalszy! Rodzice bronią Piotra Rojka!

Trwa zbieranie podpisów pod tym listem:

Jutrzejsza sesja Rady Miejskiej w Śremie zapowiada się ciekawie!

Udostępnij artykuł:

Polub profil na Facebooku

56 Komentarzy

 1. 6B sp2

  Pan Rojek był naj lepszy uczył bardzo dobrze każdy na lekcjach słuchał i był bardzo ciekawy miał każdy bardzo dobrze oceny a parę osób teraz jest zagrożonych bo ktoś inny uczy historia Panie Rojku wróć do naszej szkoły pozdrawia 6B z sp2

 2. Cucu

  Nie jest żadną tajemnicą, że Pan R. od dawna wykorzystuje swoją pozycję radnego i konszachty z Burmistrzem do swoich interesów oraz prywatnej walki z dyrektorem

 3. Magdalena

  Jak tak czytam i słucham to się zastanawiam czy serio nie dziwi Was wszystkich ta sytuacja. Porządek już dawno powinien być z tym zrobiony w zalążku, przez burmistrza, ale nie, przecież nauczyciel o którego się rozchodzi jest przecież też radnym i ot cały szkopuł …
  Jestem wychowanką Pana Rojka, i wypowiem się tak, poznałam wielu lepszych pedagogów na swojej edukacyjnej drodze, każdy ma prawo się wypalić zawodowo ( nie twierdze ze tak jest ), ale ja z historii za wiele nie wyniosłam, prócz samych piątek, bo łatwo było napisać na lekcji kartkówkę czy sprawdzian w tamtych czasach. A jako wychowawca? Hmmmm… teraz miałabym wiele do życzenia, bylismy problemową klasą i fakt że umiał sobie z Nami poradzić ktoś inny niż Nasz nauczyciel o czymś może świadczyć.
  Warto się czasem zastanowić czy większa liczba głosów nie jest bardziej trafna niż jeden belfer ktory być może nie umie już współpracowac z resztą, na innych niż swoje zasady. Nie manipulujcie i nie szczujcie dzieci na grono pedagogiczne w tle tej całej afery, bo to nikomu na dobre nie wyjdzie, uczniom w szczególności.

 4. Dobra znajoma

  Dziś robi bałagan w pokoju nauczycielskim , a jutro uderzy ucznia! Oj Rodzice obudźcie się!!!! Bo może być z tego nieszczęście , ludzie się zmieniają, a te papierosy dla wyborców przed marketami!!!

 5. Baczny obserwator

  Pan R. jest chorym człowiekiem, ma problemy z emocjami, przecież to widać gołym okiem!!!! Rodzino leczcie go( żono, synu!) Zapobiegajmy nieszczęściom, nie bądźmy ślepi!!!Dajmy nauczycielom i dzieciom spokój , nie narażajmy dzieci!!Panie Burmistrzu niech Pan spojrzy trzeźwym okiem!!Proszę tego pana wysłać już na emeryturę, w domowym zaciszu niech odpoczywa. Po co to wszystko!!!

 6. Baczny obserwator

  Pan R. jest chorym człowiekiem, ma problemy z emocjami, przecież to widać gołym okiem!!!! Rodzino leczcie go( żono, synu!) Zapobiegajmy nieszczęściom, nie bądźmy ślepi!!!Dajmy nauczycielom i dzieciom spokój , nie narażajmy dzieci!!Panie Burmistrzu niech Pan spojrzy trzeźwym okiem!!Proszę tego pana wysłać już na emeryturę, w domowym zaciszu niech odpoczywa. Po co to wszystko!!!

 7. Ania

  Też bym poczytała te dokumenty, chcę wiedzieć co się dzieje w szkole a wszystko jakoś pod kołdrą chowane, mam dziecko w szkole, nauczyciele przyjaźni, dyrekcja też, dzis piękne jasełka były, jakby nigdy nic, nie chce się wierzyć że jakieś anomalie występują, musimy wiedzieć co jest grane, żeby sytuacja nie odbijała się na dzieciach… Panie Piotrze, może Pan pomoże???? Podobno wszyscy radni mają dostęp 

 8. 1975/1997/2011...

  Pan Rojek uczył mnie i moją mamę, moich znajomych. Wszyscy zawsze go uwielbieli. Do dziś pamiętam jego „teksty”. Nie zasłużył na to. Wszystki dzieci ubolewaly kiedy w zeszlym roku odszedł na zwolnienie. Wspominają go starsze i młodsze pokolenia zawsze z uśmiechem na twarzy. Dodam również, ze zawsze miał wielkie SERDUCHO.

 9. Bzyk

  mówiono o dokumentach i załącznikach dotyczących skargi na Pana Radnego (tutaj nie podano imienia i nazwiska) te są gdzieś dostępne? Można się z tym zapoznać? Bez tego będziemy się domyślać o co w tym cyrku chodzi…

 10. Pora na ZMIANĘ WŁADZY

  Pora na ZMIANĘ WŁADZY widać to bo i radny Rojek zmęczony i burmistrz bez krzepy odeślijmy ich już na emeryturę.

 11. Anonimowo

  Mnie śmieszy to, że cały Śrem żyje żenującym skandalem obyczajowym wywołanym przez radnego miejskiego (wywodzącego się z opcji obecnego Burmistrza) i jeszcze ktoś zbiera jakieś podpisy pod petycją, która niewiadomo czego dotyczy. Jedna baba powiedziała drugiej babie, a trzecia zbiera podpisy. Gdzie główny zainteresowany i jego pryncypał?

 12. Obserwator

  „Mama” na sesje się po prostu nie przygotowała do lekcji. Nie odpowiadała na postawione jej pytanie, tylko chciała zacząć zupełnie nowy wątek, tego postu, a nie o tym była sesja. Dlatego spaliła sprawę, może to stres. Nauczyciele, nic jak dla mnie ciekawego nie powiedzieli, ale zachowanie ich podczas wypowiedzi rodzica było dla mnie skandaliczne. Widać na nagraniu jak się śmieją, i robią miny , tak nie przystoi bo zaczynam się zastanawiać pedagodzy czy dzieci ?

 13. Anonim

  przeciez z tego co wiem nikt nie mowi ze Pan Rojek jest zlym nauczycielem, wszyscy juz wiedza ze chodzi o to ze skarga jest na zachowanie Pana Rojka w „pokoju nauczycielskim” ktore podobno jest skandaliczne… a panu Rojkowi wszystko uchodzi plazem. Szkoda glowy sobie zawracac taka sytuacja. Swoja droga… ta Pani z dzisiejszej rady atakujaca dyrektora, dramat, az sie dziwnie ze dyrektor taki spokojny

 14. Gównburza

  Teraz to już nie wiem o co chodzi? Ktoś wyjaśni? Sprawa dla wszystkich mieszkańców czy skierowana na 43% uprawnionych do głosowania?

 15. Srymiok

  Wszystko wygląda na sprawę polityczną i mobilizację elektoratu przed zbliżającymi się wyborami. Jeśli ktoś przez 4 lata nie miał nic do zaproponowania to teraz szuka rozgłosu. Mam wrażenie że na nowych listach Pana Burmistrza mogłoby zabraknąć miejsca dla Pana Piotra i rozpaczliwie szukał uwagi. Jak czytam te komentarze o knuciu intrygi to wszystko składa mi się w głowie w całość.

 16. Mieszkanka

  Ja też specjalnie oglądałam, myślałam że faktycznie jakieś dowody przedstawią na dyrektora, ale widocznie nic nie ma, skoro taką okazję przegapiono…. pomówić można każdego i wyrządzić krzywdę całej szkole. Słabe i z tego co wiem to karalne.

 17. Wojciech Stawicki

  Byłem uczniem pana Piotra i znam go osobiście bardzo dobrze, mimo upływu lat utrzymuje z nim kontakt. Drugiego tak pogodnego i oddanego uczniowi nauczyciela na próżno szukać w innych szkołach .

 18. Mieszkaniec gminy

  Miałem okazję obejrzeć dzisiejszą sesję, wiele mądrych słów zostało powiedziane. Kadra szkoły zrobiła na mnie bardzo pozytywne wrażenie zgranych i skierowanych na pracę z dziećmi i młodzieży. Wzbudzili moje zaufanie. Widać, że wołają o pomoc i chcą ratować imię szkoły na które pracują także dzieci i rodzice.Mam znajomych w różnych szkołach, nie jest to częsty widok. Dlaczego niezadowolenie rodzica najpierw trafia do internetu, przecież jeśli chce się coś załatwić to trzeba usiąść i rozmawiać, powiem czego się oczekuje. Wywołanie afery nigdy nie doprowadzi do rozwiązania sprawy. Dziwne , że radny Rojek nie zabrał głosu, natomiast Pani -rodzic, która zabrała głos nic konkretnego nie powiedziała , najbardziej czepiała się, że wyszło kto pomawia dyrektora…to chce poprawy sytuacji czy tylko komuś zaszkodzić? Takie wrażenie właśnie odniosłem. Bardzo przykre!

 19. Anonim

  Gdyby Pan Rojek był taki zły to dzieci by się nie mogły doczekać jego powrotu do szkoły?
  Dzieci go uwielbiają. Proszę się zająć faktycznie tym nauczycielem który naprawdę jest chamski do dzieci i wyzywa je od debili itd czyli tak jak wyżej wspomniano pani K…..od polskiego.

 20. Lewy

  Rojek podpalił miasto żeby narobić szumu przed wyborami, a takie sport załatwia się w gabinetach. Od sporów jest dyrektor, burmistrz, kurator później ulica. Chyba że teraz wyjdzie on cały na biało, który pogodzi skłócony lud. Dramat

 21. Pelikany

  Pan Rojek właśnie zmobilizował sobie wyborców przez robienie z siebie ofiary hahaha taka taktyka jak pisiory ze Smoleńskiem. Łykajcie dalej

 22. Rodzic

  Skoro szkoła jest tak dobra, kadra tak zgrana, to ja się pytam dlaczego tracą uczniów, dlaczego rodzice przenoszą swoje pociechy do innych placówek, dlaczego decydują się na to aby swoje mniejsze dzieci zapisywać do innych szkół, skoro tam jest tak dobrze.????
  Pamiętajmy tylko ze nikt z nas nie jest idealny. Murem za Panem Rojkiem.

 23. Rodzic SP2

  Jak by Szkoła i jej kadra była zgrana to nie byłoby donosów na Dyrektora, bo próbowali by rozmawiać z rodzicami a nie kręcili się tylko wokół siebie. Nauczyciele są dla dzieci a nie mogę tego powiedzieć i wszystkich z tej szkoły niestety. Niektórzy wspominają tu o cytstach skierowanych do naszych dzieci przez Pana Rojka, ale nie wspomną że takie coś ich dzieciaki zapamiętały bo był śmiech i żarty w tym czasie i wiedziały że to do rozładowania emocji ale może warto też wspomnieć o innych nauczycielach jak np. Pani od Polskiego też używa epitetów nie do końca zgodnych z normami i wtedy niestety dzieci się nie śmieją.
  Panie Piotrze jestem całym sercem za Panem i niestety czasami trzeba uważać na niektóre „poniemieckie bunkry” jak widać, bo będą one podziwiać pracę jaką Pan włożył we wszystko a i tak nóż człowiekowi w plecy wbiją. Ja i moje Dziecko jesteśmy wdzięczni za takiego nauczyciela, oczywiście podpis zostanie złożony na petycji.

 24. Karol Łaniec

  Bardzo dobry nauczyciel mmiłe wspomnienia ze SP2 a Historia prowadzona profesjonalnie opowieść o danym temacie i krótka notatka i to wystarczyło bardzo duże zaangażowanie Pana Piotra w opowiedzenie nawet szczegołów uważam że to bardzo dobry Nauczyciel

 25. Lisek

  Mnie uczyl pan Piotr. Najlepszy nauczyciel w szkole. Temat dwie linijki notatki i opowiesc. A na kartkowce 3-4-5. Bez problemu. Powiedzenie pana Piotra za moich czasow ,, Jak cie chukne w ten poniemiecki bunkier” to kazdy rozumial. Dzisiaj jest inaczej. Problem jest dodawany do nauczycieli a nie do dzieci. Bo dzisiaj nauczyciel nie ma nic do powiedzenia rodzice stoja murem. My jak chodzilismy do szkoly i nauczyciel cos powiedzial na zebraniu to jeszcze sie dostalo pasem od rodzicow a teraz te osoby zapominaja o tym i na nauczycielo jada. Brak slow

 26. Matka najlepszego!!!

  Potwierdzam poprzedników. U mnie też ten człowiek był w pracy i próbował mnie nagabywać na uczestnictwo, w jego brudnych gierkach przeciwko dyrektorowi tej szkoły, szkole i jej nauczycielom. Przedstawił nawet gotowy plan działania dokładnie taki jak jest opisany w petycji to miał być jeden z pierwszych podjętych kroków. Zacytuję może tutaj słowa pana Rojka” trzeba uderzyć z różnych frontów z podwojoną siłą, bo inaczej nie ma to sensu” I w tym momencie został wyproszony.

 27. Szok i niedowierzanie

  Nie ma nic gorszego niż próba wykorzystania uczniów i rodziców do osiągnięcia swojego celu… Z tego co pamiętam kadra w tej szkole była zgrana i kreatywna, sama byłam kiedyś na ich przedstawieniu w kinie słonko, nie we wszystkich szkołach nauczyciele potrafią zorganizować takie coś dla dzieciaków , a teraz okazuje się, że wszyscy tacy źli tylko jeden jedyny święty. może jeszcze torturowany? Współczesna historia zna takie przypadki krystalicznych!

 28. Zdziwiony czytelnik

  Jak to możliwe, że tajemnica poliszynela jest traktowanie przez Pana Piotra uczniów? Jak to mozliwe że mówienie do ucznia, że „marnuje powietrze na planecie” jest podawane tu w obronie tego czlowieka??????Ktos chciałby, żeby do jego dziecka tak mówić????? Tylko nie mówcie że to takie poczucie humoru…..

 29. Niezwerbowana przez Rojka

  Tak chodził, tak chodził przez dwa lata i szukał wśród rodziców zaczepiał pod Brico zaczepiał pod urzędem zaczepiał pod szkołą naiwniaków którzy podpiszą gotowe pisma i i się doszukał. Wydzwaniał po nocach do ludzi, spotkania umawiał z uknutymi planami. Jak zemścić się na dyrektorze. Jeden i drugi ma sporo za uszami . Niestety Rojek to desperat. Rzecz tutaj nie dotyczy relacji ,rodzice -dzieci ,rodzice -nauczyciel tylko nauczyciel- nauczyciele. To że wszyscy go lubili to jest od zawsze wiadomo bo nie trzeba było u niego się uczyć można ściągać, i pogadać jak kumpel z kumplem, a lekcja uciekała. W późniejszych latach nauki w innej szkole dowiedziałam się ,że historia lubi się powtarzać i każda próba zemsty praktycznie źle się kończy.

 30. Obserwator

  Ów nauczyciel powinien iść na zasłużony odpoczynek emerytalny, póki jest jeszcze mile wspominany…niczym święty Piotr, bo jak wyjdzie to jak traktuje uczniów teraz to już nikt na niego nie zagłosuje. Prawda taka, że chodzi po domach i agituje bo ma stare zatargi ze swoim szefem, z kilku domów został wyproszony, ale jak to polityk…do jednych trafi, do drugich nie….

 31. ABSOLWENT

  Pan Rojek ma ponad 60 lat i gość uczył nawet niektórych nauczycieli z sp2 i co do wulgaryzmów to prawda miał nie wypażony język nie raz zostałem nazwyny „ogrem bagiennym” lub „że marnuje powietrze na planecie” miał swoje dziwne zachowanie ale mimo tego był jedynym nauczyciel z tej szkoły który umiał porozmawiać o problemach uczniów i jako jedyny miał jaja żeby stanąć w obronie uczniów przed innym nauczycielami też miał swoje poczucie chumaru ja mam bardzo miłe i złe wspomnie z nauczyciel jak byłem gnębiony od przez panią z matematyki (Bujakiewicz) lub przes panią pedago (Pani Klinowska) oby dwie te nauczycielki były bronione prez panią vice dyrektor Katarzynę talage Także jak pan Rojek był na zwolnieniu lekarskim jak pojawiał się na szkolnym korytarzy przez całą szkołę poszło info że Pan Rojek w szkole boisko było puste bo uczniowie się zbierali żeby zobaczyć i porozmawiać z Panem Rojekiem

 32. ABSOLWENT SP2

  Cwaniaki anonimowo oczerniają Pana Piotra bo wydaje mi się, że jesteście pracownikami lewego urzędu. Odwagi cwaniaki i piszcie na fb. Jak można tak niszczyć człowieka, jak komuna.

 33. Paulina

  Na owym balu z artykułu, jakimś dziwnym trafem dzieci przytuliły się do p. Piotra Rojka kiedy wszedł na salę. Taki „zły” to nauczyciel… usiadł z dziećmi, pogadał pomimo, że kiepsko się czuł. Jako jedyny nauczyciel w tak ważnym dniu dla tych dzieci dał im poczucie bezpieczeństwa. Ja dziekuję za wiedzę, którą przekazal mojemu synowi. Dziekuję tez za to, ze robil to w sposób, ze dzieci sluchaly z fascynacją. Fantastyczny człowiek, super nauczyciel. Nie dam złego słowa powiedzieć i takie samo zdanie ma mój syn.

 34. Absolwent

  Jeden z lepszych nauczycieli tej szkoły. Uczęszczałem do tej szkoły 15 lat temu i bardzo miło i pozytywnie wspominam lekcje z Panem Rojkiem. Klasa zawsze chętnie uczęszczała w lekcjach z Panem Piotrem. Owszem miał ciętą ripostę ale dla tych co zasłużyli… Każdemu zawsze pomógł a przy tym wszystkim ma dużą wiedzę historyczną może wystarczy posłuchać.

 35. Anonim

  Drogi Panie, ja osobiście fb nie mam, nie widzę też żeby podpisywał się szanowny pan z imienia i nazwiska 😉 serdecznie pozdrawiam

  A Pan Rojek ma za uszami sporo,‚może ktoś odważny wreszcie sie jutro wypowie skoro taka okazja niepowtarzalna 😉

 36. Była uczennica i mama uczniów

  Zarówno jak jak i teraz moje dzieci, wspaniale wspominają Pana Piotra. Jest wspaniałym człowiekiem i zdania nigdy nie zmienię. Trzymam kciuki Panie Piotrze ✊✊✊

 37. Demokracja

  Ludzie zamiast marudzić, wjeździe sprawę w swoje ręce. Najbliższa okazja już tej wiosny! Do zobaczenia przy urnie wyborczej. Proponowana petycja nie zmieni nam władzy.

 38. Patologia sremska

  Kojarzę tego pana jak cmiki pali pod brico marche i zaczepia przypadkowych ludzi, jest tam non stop, zawsze jak jestem, w szkole na pł etatu pracuje? dziwny, wiedziałam ze jest radnym ale nie że nauczycielem, Boże chron nasze dzieci

 39. Ja

  Kupuje popcorn i czekam na jutro 😉 jestem przekonany że Panu Piotrowi krzywda się nie stanie, z Lewym to przecież dwa bratanki, P Rojek może przecież w tym mieście wszystko, miejmy nadzieję że ani szanowny Pan Adam ani Pan Piotr nie będą już od tego roku psuć atmosfery w tym pięknym mieście

 40. Absolwentka

  Byłam uczennicą tej szkoły 17 lat temu jak widać nic się nie zmieniło przez tyle lat , patologia na którą wtedy nikt nie zwracał uwagi jest teraz nie dopuszczalna , źle wspominam naukę w tej szkole jak i Pana Piotra , wulgaryzmy i chamstwo już wtedy mu towarzyszyły , własnych dzieci nigdy bym tam nie zapisała .

 41. Rodzic

  Dziwne info można się tu dowiedzieć, bo moje dziecko nie narzekalo jak Pan Rojek był w szkole, wręcz przeciwnie.
  Wydaje mi się że niewygodnych nauczycieli wykopuje się z impetem co tu właśnie się czyni. Nie ładnie Panie i Pani Dyrektor. Jestem za petycja!!!

 42. Aras

  Kolega Burmistrza to raz, dwa nikt jakoś z jego uczniów historykiem nie został 🙂
  Jakość nauczania na żenująco niskim poziomie. Wiek Panu Rojkowi nie pomaga.

 43. Ala

  Ja kojarzę za moich czasów a było to 15 lat temu, że z Panem Rojkiem było śmiszkowanie i narzekanie na rzeczywistość podczss lekcji, przynajmniej pół lekcji szło na bzdury, z historii niestety nie wiele wiem, kojarzę jedynie wojnę pod grunwaldem 1410 haha

 44. Rodzic SP2

  Przecież to są jakieś jaja. Pan Rojek już dawno zdziadział…jest wulgarny, wyzywa uczniów. Mruczy pod nosem na korytarzach jak opętany. Moja córka mi opowiadała. Kolega burmistrza i tyle…myśli, że mu wszystko wolno. A tak naprawdę to kula u nogi i czarna owca przyszłych wyborów.

 45. Absolwent

  Najważniejsze to mieć dobrych kumpli i wtedy można robić co się chce. Nie można całe życie tylko na opinii żyć. Mnie też uczył pan Piotr i wspominam go dobrze, ale już moja córka niestety nie. Obelgi i wyzwiska, dawniej nas uczniów nie szokowały, ale dziś są niedopuszczalne, a takie metody niestety ten PAN stosuje nadal …. kto chciałby usłyszeć, że jego dziecko jest nazywane debilem lub idiotą? Tylko dlatego, że burmistrz to jego kumpel, czuje się bezkarnie… Inni nauczyciele się go też boją, bo zawsze argument „Adam”… Wreszcie przerwali zmowę milczenia

 46. Anonim

  Najlepszy nauczyciel 🫶
  Szanowany i lubiany! Zawsze z szacunkiem do innych!
  Nikt nie miał takiego podejścia do ucznia jak On, był świetny w tym co robił, zapewne jest do teraz ❤️
  I z pewnością znajdzie się mnóstwo osób które to potwierdzą !

 47. Pat

  A Pan Rojek to nie ulubiony kumpel naszego burmistrza? Z tego co wiem rada rodziców się buntowała na zachowanie Pana Rojka a relakcji ze strony urzędu nie było żadnej. Dzieci nawet mówiły, że Pan Rojek chodzi po szkole, wygraża się, straszy burmistrzem, mocno przeklinał na dyrekcję i nauczycieli…
  O co tutaj chodzi? W szkole jest problem z większą ilością nauczycieli czy tylko z tym jednym, rzekomo najlepszym?

 48. Mariusz

  Może daje sobie ten Pan radę z uczeniami ale w takim razie jak to możliwe że jest az tak źle jeśli chodzi o relacje z nauczycielami? Coś tu nie pasuje, rozumiem jakby były starcia z jednym, może dwoma nauczycielami ale ze wszystkimi bo słychać że z Panem Piotrem dogadać się ciężko.
  Ktoś wie coś więcej? Nie trzyma się kupy obraz Pana Piotra jako cudownej osoby 😅 ktos wie cos więcej?

 49. RzygamStarymiElitami

  Może należy rozstawić barierki wokół szkoły jak niegdyś przed sejmem, żeby absolwenci nie robili problemów przed wyborami? Panu Lewemu mógłby w tym pomóc Zenek on chyba jest dobry w rozstawianiu pachołków żeby nikt nie zaparkował na miejscu dla jego Mercedesa. Czy rezerwując pachołkiem miejsce parkingowe pod prywatnego Mercedesa na publicznym parkingu (sfinansowanym z podatku) nie należy wykupić zajęcia pasa drogowego? Chyba że ktoś jest „właścicielem” np szpitala albo starostwa, czy można być „właścicielem”?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *