NAJNOWSZE

Będzie jednak sesja nadzwyczajna w sprawie chińskiej fabryki w Śremie!

Radni opozycji wobec koalicji rządzącej Gminą Śrem złożyli dziś wniosek o zwołanie nadzwyczajnej sesji rady miejskiej. Wniosek podpisała cała dziesiątka radnych.

Żądają oni od burmistrza Śremu wyjaśnień dotyczących, budzącej coraz więcej kontrowersji budowy fabryki elektrolitu przez spółkę Capchem Poland, reprezentującą chiński kapitał.

W proponowanym programie sesji znalazł się punkt dotyczący wysłuchania opinii Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego, który wniósł zastrzeżenia co to tej inwestycji.

Na dzień dzisiejszy nie wiadomo czy radni zaproponują pod głosowanie projekt uchwały wzywającej włodarza Śremu do wygłoszenia oświadczenia. Projekt ten został zaproponowany przez mieszkańca Gminy. Jest on dosyć odważny i kuriozalny w swojej treści:

„Ja burmistrz Śremu – przyznaję, że nie zleciłem wykonania raportu środowiskowego dla inwestycji budowy fabryki elektrolitu – rażąco tym samym zaniedbując interes mieszkańców. Nie dopełniłem właściwie swoich obowiązków I w związku z tym nie pozostaje mi nic innego jak wnieść do szanownej rady wniosek o uruchomienie procedury odwołania mnie z tego urzędu.”

Przewodnicząca rady miejskiej ma obowiązek zwołania sesji w trybie nadzwyczajnym w ciągu 7 dni.

 

 

Udostępnij artykuł:

Polub profil na Facebooku

3 Komentarze

  1. śremianin

    czy burmistrz chciał za plecami mieszkańców przemycić taką ważną rzecz? Konieczne jest informowanie społeczności burmistrzu, A radni, którzy uniemożliwiają informację społeczności chcemy poznać z nazwiska

  2. Polin

    Czy panu burmistrzowi zależy aby Śrem był zdrowym miastem? Dziwię się panu burmistrzowi przecież jest rodowitym śremianinem chyba że planuje zamieszkac w innym miejscu? Teraz niech te osoby które wybrały naszego włodarza niech się zastanowią co zrobili!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *