NAJNOWSZE

Biada tej szkole! Po trzykroć biada! Walczy z krzyżem!

List od czytelnika:

„Kilka dni temu przechodziłem koło kościoła Św. Ducha w Śremie. Naprzeciwko w budynku po byłej plebanii mieści się teraz szkoła. Zakładali tam przy pomocy dźwigu nowe reklamy i zdjęli znajdujący się tam od zawsze na ścianie zewnętrznej budynku krzyż. Tylko ślad po nim został. Czy właściciele tej szkoły Boga się nie boją?” – zastanawia się czytelnik.

Według informacji znajdujących się na stronie internetowej Urzędu Miejskiego w Śremie szkoła ta (Publiczna Szkoła Podstawowa w Śremie im. Kawalerów Orderu Uśmiechu) – jest dotowana przez Gminę Śrem. Jej organem prowadzącym są: Jolanta Tylman i Jakub Tylman.

Ustosunkowując się do listu czytelnika mogę tylko wyrazić nadzieję, że krzyż zdjęto, by go na przykład poddać renowacji. W głowie mi się bowiem nie mieści, że w katolickim kraju ktoś ośmieli ot tak po prostu zdejmować krzyże!

 

 

 

Udostępnij artykuł:

Polub profil na Facebooku

11 Komentarzy

 1. M

  Ludzie bądźcie dla siebie mili.Tyle jadu w tych komentarzach że aż hej. Ogarnijcie się.Temat krzyża a jeden drugiemu ubliża. Po co to. Mało macie problemów? Pozdrawiam

 2. pozytywny

  Odpowiedź Piotr Hoffmann.
  Komentarz który dodałem tyczył się osoby podpisanej ,,Za Krzyżem” .
  Pozdrawiam

 3. pozytywny

  Za krzyżem.
  Jest mi tak przykro że stoisz za krzyżem a tyle jadu siejesz. Więcej pokory. Nawet niewiesz z jakiego powodu został zdjęty i co dalej z nim się będzie działo. Z drugiej strony na żadnej szkole w tym mieście na elewacji nie ma krzyża . Piszesz o wiarze społeczeństwa … ja dziękuję za taka wiarę ze w niedziele w pierwszej ławce a po wyjściu z kościoła rozsiewasz nienawiść i plujesz jadem.
  Pozdrawiam serdecznie

 4. Wierząca i praktykująca

  Właściwie to komentarz bez komentarza.Tak chyba będzie najlepiej żeby nie urazić poglądów tej pani

 5. Za krzyżem

  ELLA, jesteś głupią ateistką i do tego pewnie brzydką jak dupa koczkodana. A już na pewno nie głosowałaś na jedynego prawilnego PAD. Precz z tego pięknego i bogobojnego Państwa z takimi sugestiami. Krzyż w każdej publicznej szkole był, jest i będzie bo wiarę deklaruje 90% społeczeństwa, a w demokracji większość się liczy. A tu zdecydowana.

 6. Ella

  Żyjemy w wolnym kraju i uważam ze w żadnej szkole nie powinno być krzyży, to pokrzywdzenie ludzi którzy wyznają inną religie. Uważam również ze religia powinna być tylko i włącznie po godzinach lekcyjnych poza szkołą.
  Szanujmy inne wyznania, szanujmy innych ludzi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *