NAJNOWSZE

Blok przy szpitalu zakorkuje ulicę Sikorskiego!

Budowany tuż koło budynku byłego Szpitala Zakaźnego w Śremie blok – stanowić będzie kolejne poważne zagrożenie dla płynności ruchu drogowego w naszym mieście.

Martwi się o to radny Piotr Mulkowski, który w interpelacji z 27 maja br., pisze tak:

(…) „Budowane osiedle doprowadzi do całkowitego zakorkowania ul. Sikorskiego, która obecnie jest często zakorkowana. W ciągu ostatnich lat wyjazd w kierunku Helenek i Psarskiego musi obsłużyć wielokrotnie większą liczbę pojazdów z powodu rozbudowy infrastruktury mieszkalnej na tych terenach. Infrastruktura drogowa pochodzi z początku lat dziewięćdziesiątych a jedyną inwestycją drogową na ul. Sikorskiego było jej zwężenie. W związku z tym przed otwarciem nowego osiedla należy przebudować ulicę Sikorskiego albo zaplanować wyjazd z osiedla od Al. Solidarności.”

Dla niezorientowanych – owo osiedle reklamowane jest przez sprytnego developera jako „Osiedle w Parku Puchalskiego” – co jest nieprawdą. To teren byłej spalarni szpitalnych odpadów. Ten rodzaj reklamy spotkał się  z nieśmiałą zresztą – pisemną interwencją burmistrza Śremu – zignorowaną przez inwestora.

Zamieszczone poniżej zdjęcia tablic informacyjnych zostały wykonane dzisiaj.

 

 

Udostępnij artykuł:

Polub profil na Facebooku

3 Komentarze

 1. Johnny

  Deweloper nabył tą działkę i inwestuje zgodnie z prawem,a czy będzie tam płynność ruchu drogowego to już nie jego problem. Szanowni czytelnicy,czy jeszcze nie przywykliście do tego,że każdy skrawek zieleni w Śremie zostanie sprzedany,zabudowany lub zabetonowany. Burmistrz A Lewandowski ze swoją świtą nie raz udowodnił jak można przekształcić pod zabudowe i sprzedać skwery zieleni ,stadion,park etc,etc…. A później będzie się droczył pod publiczkę z deweloperem o nazwę osiedla. Nie znam osobiście A Lewandowskiego,ale z jego działań wynika ,że nas mieszkańców uważa za niekumatych IDIOTÓW!
  Zachęcony lekturą artykułu pt,,„Pełna kiesa u prezesa” – zarobki śremskich ViP-ów” przeanalizowałem oświadczenia majątkowe burmistrza Adama L. za lata 2010-2021
  i co z tego wynika? Według oświadczenia majątkowego z 2010roku wynika,że
  .Burmistrz posiada dwa domy: jeden o powierzchni 110 m2, który wycenił na 150 tys. zł, a drugi większy o powierzchni 150 m2, który ma wartość 300 tys. zł. To jednak nie koniec spisu posiadłości burmistrza i jego małżonki. Do tego należy dodać jeszcze mieszkanie 56 m2 wyceniane na 150 tys. zł, działkę 1192 m2, której wartość oszacowano na 17 000 zł, kolejną działkę wartą 20 000 zł oraz 1/2 własność działki o powierzchni 3006 m2, która może mieć wartość 120 000. W oświadczeniach majątkowych za lata 2011-2021 wynika,że wartość jego domów działek nie podrożała nawet o złotówkę(!) Natomiast działka 3006 m kw. którą wartość w 2010 roku wynosiła 120.000 po 12-stu latach sprzeda za 150,000PLN(!) Adam Lewandowski pisząc i publikując takie bzdury w w oświadczeniu majątkowym myśli,że czytają to idioci lub sam jest idiotą! Co na to organy które mają obowiązek sprawdzenia ze stanem faktycznym w/w oświadczeń? Czy Śremem rządzi mafia?

 2. Piotr Hoffmann

  Odpowiedź B: Faktycznie można toczyć spory jak to jest z tym terenem administracyjnym Parku Puchalskiego. Blok jak blok – z jednej strony będzie miał widok na dawny szpital zakaźny, w którym obecnie znajduje się hospicjum.

 3. B

  Zamiast pięknego szpaleru drzew idąc do parku oglądamy brzydką budowę, więc osiedle jak najbardziej będzie w parku, zwłaszcza że dojazd do niego jest na administracyjnym terenie parku. W dodatku kilkadziesiąt drzew zostało wyciętych, a miasto jak już jakieś nowe sadzi to zostawia je żeby wyschły.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *