NAJNOWSZE

Ceny za wywóz śmieci w Śremie i gminie idą w górę o 100 procent!

Rada Miejska w Śremie podniesie je w dniu 31 sierpnia. Poniżej fragment uchwały:

Rada Miejska w Śremie uchwala, co następuje:
§ 1. Opłata za gospodarowanie odpadami komunalnymi na terenie gminy
Śrem, powstającymi na terenie nieruchomości, na których zamieszkują
mieszkańcy stanowi iloczyn liczby mieszkańców zamieszkujących daną
nieruchomość oraz stawki opłaty określonej w § 2 lub § 3.
§ 2. Dla odpadów komunalnych zbieranych i odbieranych w sposób
selektywny ustala się stawkę opłaty za gospodarowanie odpadami
komunalnymi dla mieszkańców miejscowości: Śrem, Mechlin, Nochowo,
Psarskie, Pysząca i Zbrudzewo w wysokości 36,00 zł miesięcznie na jednego
mieszkańca.
§ 3. Dla odpadów komunalnych zbieranych i odbieranych w sposób
selektywny ustala się stawkę opłaty za gospodarowanie odpadami
komunalnymi dla mieszkańców miejscowości: Binkowo, Borgowo,
Bodzyniewo, Błociszewo, Dalewo, Dobczyn, Dąbrowa, Mateuszewo, Gaj,
Góra, Grodzewo, Grzymysław, Kadzewo, Marszewo, Kaleje, Krzyżanowo,
Pucołowo, Kawcze, Luciny, Tesiny, Łęg, Marianowo, Mórka, Jeleńczewo,
Niesłabin, Olsza, Bystrzek, Ostrowo, Orkowo, Pełczyn, Nochówko,
Sosnowiec, Szymanowo, Wirginowo i Wyrzeka w wysokości 31,00 zł
miesięcznie na jednego mieszkańca.
§ 4. Ustala się stawkę opłaty podwyższonej za gospodarowanie odpadami
komunalnymi, jeżeli właściciel nieruchomości nie wypełnia obowiązku
zbierania odpadów komunalnych w sposób selektywny w wysokości dwukrotności stawki miesięcznej tj.:
1) dla mieszkańców miejscowości: Śrem, Mechlin, Nochowo, Psarskie,
Pysząca i Zbrudzewo w wysokości 72,00 zł miesięcznie na jednego
mieszkańca;
2) dla mieszkańców miejscowości: Binkowo, Borgowo, Bodzyniewo,
Błociszewo, Dalewo, Dobczyn, Dąbrowa, Mateuszewo, Gaj, Góra,
Grodzewo, Grzymysław, Kadzewo, Marszewo, Kaleje, Krzyżanowo,
Pucołowo, Kawcze, Luciny, Tesiny, Łęg, Marianowo, Mórka, Jeleńczewo,
Niesłabin, Olsza, Bystrzek, Ostrowo, Orkowo, Pełczyn, Nochówko,
Sosnowiec, Szymanowo, Wirginowo i Wyrzeka w wysokości 62,00 zł
miesięcznie na jednego mieszkańca.

Udostępnij artykuł:

Polub profil na Facebooku

24 Komentarze

 1. Alojzy

  @ANONIM – w rowach nie bedzie śmieci bo niby dlaczego, skoro i tak wszyscy muszą płacić a za wywóz do rowu i do lasu powinna być kara 50 tys. zł minimum, a nie 5 tys. zł.

  Co do samej podwyżki – już ostatnie podwyżki i ruchy samorządów w tematach smeici to jakiś rodzaj niemocy umysłowej chyba. W przypadku prawdziwych problemów wyłazi z tych ludzi a szczególnie Burmistrza indolencja i kompletny brak zdolności ich rozwiazywania, brak im pomysłów, brak nawet chęci ich rozwiązania, o umiejętnościach i kompetencjach nie wspomnę nawet. Pytanie nauswma suie samo – i co dalej, co będzie za 5 lub 10 lat… kolejne podwyżki i zapełnione dzury w ziemi naszymi odpadami ? Czy Burmistrz i radni, nie tylko nasi ale w większosci samorządów myślą, ze podwyżki opłat o 100% rozwiążą problemy śmieci w Polsce ?!?!?!

 2. Mieszkaniec Jezioran

  Odpady uczciwie segreguję. Nie widzę logicznego uzasadnienia dla takiej decyzji ponieważ do kontenerów na osiedlu masowo podjeżdżają samochody z okolicy załadowane worami śmieci oraz furgonetki firm z których kilka osób wynosi kilka lub kilkanaście wielkich worów ze śmieciami (bez żadnej segregacji) a mieszkańcy osiedla nie mają na to wpływu. To jest komentarz pod rozwagę śremskich urzędników.

 3. XYZ1

  PGK jest spółką miejską, jaki zysk przynosi, może ma straty? i dlatego trzeba podnieść opłaty. Jeżeli są straty to należy zmienić zarząd spółki. Jeżeli są zyski to może Pan Burmistrz jako właściciel tej spólki kazać przeznaczyć na obniżenie opłaty i tym samym zmniejszyć zysk spółki lub spowodować, że będzie spółką non profit.

 4. Miki

  Mówię stanowczo NIE!!! Dopiero nie tak dawno mieliśmy bardzo dużą podwyżkę, a tu kolejna się szykuje i to taka drastyczna. Przypominam rządzącym, że Śrem to nie Poznań jeżeli chodzi o zarobki. Ps. Dodatkowo może warto się zastanowić jak uszczelnić system, a nie, składamy się na tych co nie płacą.

 5. Wkurwiony

  To jakaś kpina. Mieliśmy czyste miasto. Teraz będą wszędzie śmieci 18zl to był już duży koszt, a gdzie 36zl.

 6. M

  Tak! A ja latam dookoła tych …… dzwonów i tu plastik, tam szkiełko a to białe a to kolorowe. Przemieszczam się dalej i lecę z papierami i kartonem który wcześniej pocięłam w domu , odpadami biologicznymi, jeszcze bateryjki i żaróweczki na końcu wyrzucam mieszane. Ile worków zużyłam żeby to popakowac. No na końcu jeszcze worki trzeba wyrzucić. Odpoczywam i zasuwam na …… piętro. Jak taka mirabelka kulam się między tymi kontenerami pytam po co mi to było? Robiłam tak aby nie płacić wiecej! No to teraz zapłacę jeszcze raz tyle.

 7. komunista

  Teraz ryk i kwik?! Brawo Lewy! Brawo urzędasy i „wielcy” radni! Dokręcać śrobki POciotokom na maksa! Wzorem tęczowego Jacusia podnieś co się da o 100%! Czekają jeszcze opłaty za parking oraz w końcu czas na komunikacje! Głosując w wyborach wystarczyło włączyc odrobinę myślenia, wiec teraz koniec biadolenia! Płakać PO cichy i płacić słono! Brawo Lewy! Brawo ratusz i bezradni radni !

 8. Anonim

  Może teraz jeszcze mniejsze te Kontenerki na śmieci ogólne zrobią i jeszcze dłużej pracownicy będą je oprozniac. Kpina! Te dzwony na odpady segregowane ciągle pełne, nje

 9. Mechlinianka

  Kogo na to stać żeby oddać 20 % pensji xa2 miesiące na śmieci. Przecież trzeba zrobić opłaty inne i żyć jeszcze. A pensję stoją w miejscu .

 10. Mieszkaniec

  Ciekawe co takiego wzrosło że opłata wzrasta o 100 procent ? A może nasi radni poszli tą samą drogą co nasz Sejm chcąc podnieść sobie zarobki tylko z tą różnicą że Sejm chciał zabrać z naszych podatków a nasi radni obrali trochę inną drogę ale też tą niewłaściwą.

 11. Oburzony

  Gdyby podnieśli o 25 procent to też bym uważał że za dużo ale o 100 procent to ich pogięło całkowicie. Myślę że burmistrz na to wynaturzenie decyzji nie pozwoli. Jeśli nic z tym nie zrobi to będzie kiepskim gospodarzem naszego powiatu.

 12. X

  Paranoja. Na jezioranach kubły od smieci segregowanych zapchane juz w sobotni poranek, a gdzie tu do poniedziałku czy wtorku… nic dziwnego ze ludzie odpuszczaja segregacje. Kubły powinny byc opróżnianie na bieżąco, a nie są – lepiej podniesc stawkę razy 2..

 13. M

  W tak trudnych dla nas wszystkich czasach dokręcono nam śruby. Brawo !!! Współczuję tym co mieszkają z dziećmi i emerytom.To jest jakiś gruby żart bo wierzyć się nie chce że to się dzieje naprawdę.Nie wierzę

 14. PX

  Ci co podjeli taką decyzję to w swych głowach zamiast mózgu mają sieczkę. Niech sobie wymnożą ile to pieniędzy przy pięcio osobowej rodzinie. Teraz niech nie przywożą na osiedla pojemników do segregacji bo po co? Staraliśmy być uczciwi i sumienni w segregacji śmieci i mamy nagrodę z 18zł. na 36zł. To jest wielkie i nie uczciwe świństwo. Nie dosyć że emeryci wiążą koniec z końcem czasem rezygnując z zakupu lekarstw to teraz jedną uchwałą pozbawiają ich by wogóle nie kupowali bo i za co skoro im je zabierają. Niech umierają jak ich coronowirus nie zabije to gospodaże miasta się o to postarają. Gratuluję decyzji, będzie to przez mieszkańców na pewno zapamiętane. Karma wróci.

 15. Anonim

  Z dniem wejścia w życie tej uchwały odpuszczam segregację. Przy tej cenie to radni niech sami jeżdżą po śmietnikach i segregują odpady. Kpina z uczciwych mieszkańców.

 16. Gość

  Ja segreguje sumiennie. Cały czas. Skoro tak to nie widzę sensu w segregację. Poniosłem karę za uczciwość moją, a niechlujstwo innych. Dziękuję !!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *