NAJNOWSZE

Chińska fabryka – to gwóźdź do trumny śremskich pisowców!?

Ciekawa dyskusja ze strony Śremski Komentarz Polityczny:

Tanja Katarzyna – (zwraca się do szefa śremskiego PiS – Roberta Piątka):

(…) „Nie wiem co się stało po drodze, ale uważam, że gdzieś kompletnie pogubiłeś ideały, o czym zresztą pisałam Ci kiedyś w wiadomości prywatnej. I możesz oburzyć się na to, bądź z pokorą ( o której tyle w Kościele) przyjąć krytykę i coś dobrego z niej wyciągnąć.
Mnie, jako osobę, która zawsze miała serce po prawej stronie mierzi to, iż śremska prawica pod Twoim kierownictwem nie robi w tym mieście kompletnie nic. Wypinasz piersi do przypinania medali za kasę z ” Polskiego Ładu „, wiedząc doskonale, że to nie Twoja zasługa, iż pieniądze trafią do gminy, podobnie jak trafiają do innych miast. To zasługa góry, Robercie, nie Twoja. Twoim zadaniem powinny być sprawy lokalne. Niestety, ja osobiście, obserwuję całkowity brak determinacji w działaniach ważnych dla Śremu. Tak było z Chińczykami, tak było z Zamenhofa, tak było np. z inwestycją przy Tropikanie, gdzie wyprzedzili Cię Kukizowcy ( byli bardziej przejęci tymi nieprawidłowościami ??? ).
I nie kumam Twoich głosowań ramię w ramię z AL, łącznie z wotum zaufania. To jest praca na rzecz prawicy w Śremie ? Gdzie jest promowany kandydat na burmistrza po ostatniej porażce w wyborach lokalnych ??????
Jak masz zamiar odbić fotel włodarza?????? Uważasz, że tylko jednostki burzą się na taką indolencję ?????
Niestety brak dystansu do własnej osoby, złe znoszenie krytyki oraz przesadne epatowanie własnymi dokonaniami ( czy na pewno ????? ) nie są dobrymi drogowskazami na przyszłość. Doszło już bowiem do tego, że sensowne zapytanie czytelniczki pana Piotra odbierasz jako zazdrość a nie jako sygnał, że faktycznie coś jest nie tak i zszedłeś z pewnej drogi, gdzie wszystko powinno być czyste i klarowne.”
Odpowiada Robert Piątek: 
„Jeżeli chodzi o budowę chińskiej fabryki elektrolitu niebezpiecznej dla środowiska byłem przeciw. To między innymi z mojej inicjatywy jako radni opozycji zwołaliśmy w grudniu 2020 sesję nadzwyczajną podczas której złożyłem wniosek o to by Burmistrz wycofał się z tej inwestycji. Mój wniosek upadł (9 radnych było za a 10 przeciw). Większość decyduje a nie mniejszość. Takie są reguły demokracji. Również w przypadku sprzedaży terenu o którym wspominasz zadecydowała ówczesna większość radnych.”
Mój komentarz: 
Chińska fabryka chemiczna to ostatnia rzecz, którą życzyłbym sobie w Śremie. Komu jak komu – ale Chińczykom za grosz nie ufam. Ufa im za to klub sportowy „Warta” Śrem przyjmując pieniądze! Niech im one wyjdą na zdrowie. Bo nam śremianom – rakotwórcze chemiczne odpady nie wyją na zdrowie na pewno!

Udostępnij artykuł:

Polub profil na Facebooku

1 Komentarz

  1. Johnny

    Też nie kumam… R.Piątek niby w opozycji do burmistrza AL a jednak aprobuje jego decyzje udzielając mu wotum zaufania. Kiedyś L.Dorn powiedział:,, obecny zespół kierowniczy PiS przypomina sułtana otoczonego przez dwór eunuchów.” Jeśli AL jest otoczony taką opozycją to mogę tylko pogratulować,zastanawia mnie,kto lub co okaleczyło tak śremską opozycje….

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *