NAJNOWSZE

Czy „stare komuchy” odwracają się od Nowej Lewicy?!

We wtorek w śremskim biurze poselskim posła Tadeusza Tomaszewskiego odbyła się konferencja prasowa parlamentarzystów tak zwanej „Nowej Lewicy”. Oprócz Tomaszewskiego był tam również Wiesław Szczepański – wybrany o okręgu kaliskim.

Głównym tematem dyskusji dziennikarzy z posłami było ostatnie wspólne głosowanie, gdzie posłowie lewicowi solidarnie wsparli PiS w głosowaniu w sprawie Funduszu Odbudowy.

Takie zachowanie nie spodobało się części wyborców ugrupowań lewicowych. Jak wynika z wewnętrznych badań około 25 procent wyborców o przekonaniach lewicowych negatywnie odniosło się do poparcia partii Jarosława Kaczyńskiego.

Ja też jestem w kropce. Tadeusz Tomaszewski regularnie miał mój głos w wyborach parlamentarnych. Od zawsze bowiem głosowałem na lewicę.

Teraz dam sobie chyba spokój. Liderzy ogólnopolscy: Czarzasty, Zandberg i Biedroń sprawiają wrażenie zakochanych w swoich działaniach celebrytów. Moim zdaniem dali się podejść duetowi Kaczyński – Morawiecki. A trzeba było zostawić ich samych w konfrontacji z partią Ziobry.

Młody śremski lewicowiec przekonuje mnie wprawdzie, że Nowa Lewica niebawem zaroi się od młodych ludzi i to oni nadawać będą ton temu ugrupowaniu. No nie jestem tego pewny. Do tej pory mówiło się przecież, że to „stare komuchy” – przechylają szalę poparcia dla byłej już SLD.

A to właśnie te „stare komuchy” w większości stanowią tę jedną czwartą zawiedzionych lewicowych wyborców.

 

 

Udostępnij artykuł:

Polub profil na Facebooku

1 Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *