NAJNOWSZE

Czy temat wysypiska w Pyszącej umarł na wieki?

Na stronie internetowej Rzecznika Praw Obywatelskich od ponad pół roku zamieszczony jest program wsparcia usuwania porzuconych odpadów.

Czytamy w nim: (…) Jest on przeznaczony na wspieranie przedsięwzięć polegających na usuwaniu i zagospodarowaniu niewłaściwie składowanych lub magazynowanych odpadów, wraz z przeprowadzeniem remediacji powierzchni ziemi w zakresie skutków spowodowanych oddziaływaniem usuwanych odpadów. Beneficjentami mogą być jednostki samorządu terytorialnego oraz ich związki. Program oferuje wsparcie w formie dotacji lub pożyczki. Uruchomienie naboru wniosków planowane jest w najbliższym czasie. Szczegółowe informacje są dostępne na stronie internetowej NFOŚiGW.

„Czy nasza lokalna władza gminna i powiatowa wykonała jakieś kroki w tym kierunku? Czy być może jest to promyk nadziei na wysypisko w Pyszącej? Tyle szumu było dookoła w zeszłym roku po kolejnych dużych pożarach… I wojsko i telewizja i posłowie itp… I temat po prostu umarł? Dziwne to” – pyta czytelnik, który póki co zauważył, że w póki co w przekazie medialnym śremskich władz wysypisko śmieci z legalnego (miało stosowne pozwolenia) – nagle stało się „nielegalnym”.

Wydaje się, że obecny stan pandemii koronawirusowej siłą rzeczy wyparł wszystkie inne sprawy, które przynajmniej w teorii powinny być priorytetami. Mam wrażenie, że nadchodzący kryzys gospodarczy nie daje żadnych szans na załatwienie problemów mieszkańców Pyszącej, którzy ze smrodem i zagrożeniami zatrucia swojego środowiska muszą nauczyć się po prostu żyć!

 

 

 

 

Udostępnij artykuł:

Polub profil na Facebooku

1 Komentarz

  1. cheap flights

    Write more, thats all I have to say. Literally,
    it seems as though you relied on the video to make
    your point. You obviously know what youre talking about, why waste your intelligence on just
    posting videos to your blog when you could be giving us something informative to read?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *