NAJNOWSZE

Czy w Śremskim Ośrodku Kultury źle się dzieje? – pyta obserwator

Taki list otrzymałem: 

„Panie Piotrze od dłuższego czasu obserwuje działalność Śremskiego Ośrodka Kultury  i niestety tak źle chyba jeszcze nie było. To miejsce stało się niczym agencja koncertowa – zamawia gotowe imprezy i sprzedaje bilety! To taki impresariat który powinien być prywatną działalności bo z kulturą taką, która za grube miliony jest finansowa przez miasto ma niewiele wspólnego! Wystarczy popatrzeć na inne miasta i brać z nich przykład. Nie wiem czym zajmują się na co dzień  pracownicy ŚOK skoro nie organizuje się już spotkań, zespołów, chórów! Był Dzień Dziecka i też nic. A tych pracowników trochę tam jest. Zero zaangażowania wszystko robią podmioty zewnętrzne! Chyba nie takie jest zadanie Ośrodka Kultury? Nawet dni Śremu zlecone agencji działającej dla radia RMF. Przecież można było to zorganizować samemu za polowe tej kwoty, która została na to zadanie przeznaczona. Ale po co ? Lepiej nasze pieniądze wydać, a w ośrodku zajmować się … No właśnie czym ?  Nie wiem czy kiedyś to się zmieni ale kultura w tym miejscu umarła”.
Zapraszam wszystkich zainteresowanych dyskusji.
W dzisiejszym papierowym wydaniu Tydzień Ziemi Śremskiej – przedstawia rozmowę z Anną Szmyt – Baranowską, która mówi o szczegółach Dni Śremu. Faktycznie jest tam sporo o RMF. Ale Pani Anna – zachwyca się tym projektem.

Również zapraszam radnych miejskich  z Komisji Oświaty, Kultury i Sportu o analizę czy nadesłane uwagi przez czytelnika mają uzasadnienie.

Skład Komisji Oświaty, Kultury i Sportu Rady Miejskiej w Śremie jest następujący: 
Piotr Rojek – Przewodniczący Komisji, Krzysztof Lewandowski – zastępca oraz członkowie: Mariusz Kociemba; Artur Konon; Piotr Mulkowski; Tomasz Wojna i Zdzisław Żeleźny.

Udostępnij artykuł:

Polub profil na Facebooku

1 Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *