NAJNOWSZE

Dlaczego Spółdzielnia Mieszkaniowa nie szanuje głosów większości?

Władze Spółdzielni Mieszkaniowej wywiesiły w klatkach bloku przy ul. Bora – Komorowskiego 6, komunikat o następującej treści:

UWAGA MIESZKAŃCY

Zarząd Spółdzielni Mieszkaniowej w Śremie informuje, że w uzgodnieniu z Burmistrzem Śremu ze względów społecznościowych budowa drogi wewnątrzosiedlowej przy ul. Bora – Komorowskiego 6 w Śremie nie będzie realizowana.

Jednocześnie informujemy, że wyniki przeprowadzonej wśród mieszkańców w/w bloku ankiety w przedmiotowej sprawie przedstawiają się następująco: uprawnionych do głosowania było 220 osób, za budową drogi głosowały 134 osoby, przeciw 72 osoby, 3 głosy nieważne.

Mieszkaniec tego bloku pyta:

Witam mam pytanie na temat ul. T.Bora – Komorowskiego 6 miała być droga i parking. Dlaczego w tym przypadku wygrała mniejszość osób niż większość? Osoby zbierające głosy po klatkach wprowadzały w błąd ponieważ robiły wrażenie że większość nie chce drogi co widać na załączonym zdjęciu jest nie prawdą większa ilość osób była za.

Mój komentarz: 

Wola większości w normalnie funkcjonującej demokracji jest rzeczą świętą. Po to zresztą organizuje się wszelkiego rodzaju referenda. W tym przypadku zarówno burmistrz Śremu jak i władze SM chcą mieć po prostu „święty spokój”. Po co więc była ta ankieta?

 

Udostępnij artykuł:

Polub profil na Facebooku

1 Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *