NAJNOWSZE

Emil Majsner nowym starostą śremskim?

Wokół osoby Emila Majsnera narosło wiele kontrowersji. Pochodzący z linii niezależnych przedsiębiorców, słynie z ciętego języka i niezależności od politycznych układów. Jego postać, już od dłuższego czasu, wzbudza gorące emocje w radzie powiatu, gdzie jego starcia z Jahnsem stały się niemalże legendą. Czy teraz Majsner zamierza zdobyć fotel starosty i zastąpić 68-latka ?

Majsner bez wątpienia, jest postacią barwną – z jednej strony, mecenas sportu, organizator turniejów tenisowych, sponsor klubów, z drugiej – polityk, którego każda interwencja przynosi rezonans wśród mieszkańców. Ale co z tym idzie, zadaje się pytanie: Czy jego działalność nie jest przypadkiem zbyt idealna, by była prawdziwa? Czy rzeczywiście jest tak niezależny?

Majsner i jego drużyna, to zbiór ciekawych ludzi, bardzo różnych jednakże nadzwyczaj barwnych. Zakrzewski, Walewski, Szymandera, Stępa, Kujawa, Sworowski, czy Nowakowski to tylko nieliczni, jednakże bardzo znani w lokalnej społeczności ludzie. Wydają się być w stanie wprowadzić nową jakość do lokalnej polityki. Czy ich różnorodność i społeczne zaangażowanie to faktyczne atuty?

Zapytany o to czy boi się komitetów ogólnopolskich. Odpowiedział, że oni niech najpierw zrobią porządki u siebie bo nikt tak nie skłócił Polski i Polaków jak 3 Droga, KO, PiS i Lewica. Niewątpliwie, postać Emila Majsnera jest jak katalizator – sprawia, że emocje wrzą, a dyskusja na temat jego ewentualnego stanowiska starosty będzie jednym z najbardziej palących tematów lokalnej społeczności.

Udostępnij artykuł:

Polub profil na Facebooku

31 Komentarzy

 1. To są ważne wybory

  Najlepszym sposobem na przeprowadzenie zmiany pokoleniowej jest unikanie poparcia dla tzw. „jedynek” na listach wyborczych i zamiast tego wybieranie kandydatów znajdujących się na dalszych miejscach. To ludzie, którym zależy na pracy dla dobra społeczeństwa, a nie jedynie na pobieraniu pieniędzy.

 2. Trzecia droga, Koalicja Obywatelska, Lewica

  Zenek Jahns, Ruta i Bychawska to moim zdaniem symbol upadku starostwa. Państwu już dziękujemy! MŁODZI DO STAROSTWA (uwaga na młodych konfederatów od Emila Majsnera)

 3. Naprawmy Śrem

  Jahns i Majsner to największa pomyłka tych wyborów. O Jansie zapatrzonym w Bychawską nie trzeba dużo pisać sam się zamiata. Majsner udaje niezależnego przedsiębiorcę a tak naprawdę to zwykła przylepa Mirka Piaseckiego, to Kukizowiec od siedmiu boleści. To nie wycie to samo życie! Głosując na kogokolwiek z ich list przybliżasz ich do wygranej bo o byciu starostą decyduje rada powiatu a nie Twój głos!

 4. Paweł B

  Panie reaktorze. Jaki z Emila niezależny przedsiębiorca? On to podkreśla ale niech powie o swoich początkach pracy w hurtowni materiałów budowlanych w pobliskiej gminie, jak to kręcił interesy na boku bez wiedzy właściciela i później wyleciał z pracy.
  Następnie jak wyglądała kariera w śremskich PSS… Kolorowo tam też nie było skoro Szafranska się go pozbyła.
  A teraz wielce działa społecznie…
  Ale tylko tam gdzie jest jakiś interes po koleżeństwie. Niby pomaga mieszkańca…. Ale tylko swoim znajomym.
  Chciałby być Starosta żeby dzielić tylko pieniądze między swoich znajomych np Warta śrem… Niech znajdą sobie sponsora a nie chcą żerować na samorządzie. Przestrzegam przed tym człowiekiem. Zwykły krętacz.

 5. Maciek

  Ten pierwszy to ukryty PiS (od Kukiza) a ten drugi to podobno sporo ma za tymi uszami. Obu panom dziękujemy, to nie moja bajka. Śrem zasługuje na coś więcej niż głosowanie w ciemno na pierwszych z listy bo to za darmo tego miejsca nie dostali.

 6. Niewyborca Jahnsa

  Relax nie zrobi debaty bo Majchrzak startuje na radnego od starosty. Podobno starosta jest w 100% pewny wygranej a nawet do ludzi nie wyszedł porozmawiać.

 7. Janina

  Jeśli to prawda co można usłyszeć na targu to ja się dziwię że ktoś w ogóle chce głosować na obecnego starostę . Szkoda że relax nie zrobił debaty kandydatów na starostę bo chciałabym usłyszeć wyjaśnienia na te wszystkie zarzuty.

 8. Bożena

  Może czas najwyższy upublicznić jak naprawde majsner potrafi się zachowywać, jakie złośliwości uskuteczniać i jak był za to karany. Może wtedy ludzie zobaczą prawdziwa twarz majsnera.

 9. Artur

  Majsner wyrósł z kukiz 15 czyli pisowki pacholek który chce udawać niezależnego. Straszny cynik i obłudny człowiek. Nic oprócz malo inteligentnych interpelacji nie zrobił. Wszędzie gdzie się pojawia sieje zamęt, złośliwość. W dodatku słaby psychicznie człowiek który próbuje zaistnieć. Pojawią się wszędzie tam gdzie coś już jest zrobione i przedstawia to jako swoje dzieło. Szczytem jest strona internetowa jaka prowadzi w Lucinach na której opisuje siebie jako wielkiego działacza.
  Teraz próbuje wmanewrować swojego malo inteligentnego synka do powiatu.
  Ludzie nie godni żadnego zaufania którzy tylko chcą się dorwać do koryta.
  Glosowanie na takich ludzi to strata głosu i ryzyko, że nieodpowiedni ludzie będą mogli sprawować władze za pieniądze Podatników.
  Jedno jest pewne Śrem zasługuje na lepszych kandydatów.
  Ci którzy pojawili się w tym KWW majsnera są na prawdę nie świadomi jaka sobie krzywdę wyrządzili.

 10. Emil Majsner w 2018 Kukiz15

  Wybory 2018 do rady powiatu:

  Komitet „ KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KUKIZ’15”

  Nr 1 MAJSNER Emil Jan – mandat TAK
  Nr 2 NOWICKI Jacek Stanisław (obecnie na listach KWW Emila Majsnera)
  Nr 3 PIASECKA Karolina (żona Mirosława Piaseckiego z Lucin kandydata na burmistrza)

  Emil pokaż swoją prawdziwą twarz.

 11. Wybory 2018 - Kukiz15 - pamiętamy

  Kontrowersje to wzbudza jego przeszłość Kukizowa. Czy Emil jest zrzeszony w jakieś partii? Jeśli tak to proszę o informację. W 2018 na liście Emila była Karolina Piasecka żona Mirosława Piaseckiego z Lucin. Pamiętamy.

 12. GRAŻYNA WOJTKOWSKA

  Mam jeszcze pytanie według jakich kryteriów starosta przydzielił pieniądze na wyjazd Bychawskiej do USA? Mieszkam tu od niedawna ale chce wiedzieć ile nas wszystkich to kosztowało? W jaki sposób Bychawska dobierała osoby na wycieczkę, że znalazła się tam siostra i syn. Emil Majsner mam nadzieję że wygra i sprawdzi to.

 13. Wyborca

  A ja mam wrażenie że Jahns jest tak pewny wygranej że zlekceważył wyborców. Nie ma go na ulicy, nie ma go na Facebooku, nie ma go nigdzie, jest tylko na plakatach wielkoformatowych. Plakatami nie wygrywa się wyborów tylko rozmowami z ludźmi. Burmistrz ma szacunek dla wyborców i biega po mieście ze swoimi ludźmi a starosta ogląda miasto zza okna swojej limuzyny. Z ekipy starosty tylko Majchrzaka widać na ulicy. Ludzie otwórzcie oczy. Panie Jahns hallo tu ziemia.

 14. Kukuzowcy

  Emil Majsner i Mirosław Piasecki sąsiedzi z Lucin w poprzednich wyborach kandydowali z list Kukiz15 a dzisiaj reprezentują „niezależnych” samorządowców. Na dajcie się nabrać. Wystarczy sprawdzić na stronie PKW z jakiego komitetu Majsner zdobył mandat.

 15. Grażyna Wojtkowska

  Na targowisku w Śremie kilka razy usłyszałam, że ten starosta to ma dużo za uszami. Mówią, że sponsoruje tylko szkołe przy odlewni, a pozostałe dostają resztki. Czytałem też o tym wysypisku w Piszącej i on w przeciwności do burmistrza ma za to ponosić winę, bo nic nie zrobił jak wozili ten syf. Jestem tu niedługi czas, ale dobrych opini o tym Panu Zenonie nie słyszałam. Gdybym miała wybierać starostę to wolałabym, aby był nim ten Majsner bo jest młodszy, ma ciekawy zespół ludzi i rozsądne propozycje, np o tej karetce i liceum sportowym. Mogę już tu głosować, więc oddam głos na starostę Majsnera (choć kocham Trzecią Drogę, ale Wojtas jest za młody, Taciak za stary, a Stępa już był ponoć kiedyś) .
  Weselmy się w ten ponury dzień.

 16. Czas na zmiany

  – wysypisko w Pyszacej
  – szczepienie COVID poza kolejnością
  – afera balkonowa na promenadzie, która żyło całe miasto dzięki ŚKP
  – „prywatny parking” pod starostwem dla swoje limuzyny, który blokuje pachołkiem

  Ten pan nawet nie wyszedł w kampanii do swoich wyborców tylko straszy z plakatów

  Czas z tym skończyć.

  Pamiętajcie że starostę wybierają radni dlatego głosowanie na członków komitetu z listy to wspieranie lidera

 17. Ukryty pis

  Emil Majsner to radny, który zdobył mandat reprezentując Kukiz15. Prawicowy propisowski polityk, kolega kukizowca Mirosława Piaseckiego. Nie głosuje!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *