NAJNOWSZE

Idzie nowe: burmistrz Śremu odmawia Piotrowi Śledziowi!

Słynny śremski biznesman Piotr Śledź żali się, że na wniosek starosty śremskiego utrudnia mu się budowę budynków mieszkalnych (Uwaga: na obrzeżach Parku Puchalskiego!). Jego firma deweloperska chciałaby tam postawić tam bloki, ograniczając do minimum pasy zieleni i miejsca parkingowe.

Okazało się, że żalów biznesmana (odwołał się) nie uznał Wojewoda i inwestor będzie musiał zmienić swoje plany.

Dzisiaj obradować będzie komisja Komunalna i Rozwoju Rady Miejskiej w Śremie. Omawiany tam będzie projekt uchwały w sprawie zmiany planów zagospodarowania owej inwestycji. Zmieniony projekt powoduje, że deweloperowi nie uda się tam wcisnąć trzech budynków – tylko ewentualnie jeden.

Wydaje się, że radni nie ugną się przed straszeniem dewelopera, że może on żądać od Gminy odszkodowania za obniżenie wartości nieruchomości – wycenionej na 1 600 000 złotych.

Konkluzja projektu uchwały jest bowiem następująca:

„Uwaga Spółki została w całości przez Burmistrza Śremu odrzucona, ponieważ jej postulaty nie przyczynią się do zapewnienia przyszłym mieszkańcom odpowiedniego komfortu zamieszkiwania. Propozycje zmian mają służyć przyszłym mieszkańcom, a nie tylko interesowi Spółki.”

 

Mój komentarz:

To świetna wiadomość. Pomijam kwestie pogłosek krążących po mieście o rozmaitych nieformalnych układach na linii władza – deweloperzy. Budowanie bloków na terenach ekologicznych to kompletny idiotyzm – nawet w świetle równie idiotycznych przepisów. Beton w parku! – czego to jeszcze człowiek nie wymyśli! 

 

Udostępnij artykuł:

Polub profil na Facebooku

9 Komentarzy

 1. Piotr Hoffmann

  Odpowiedź KTO PŁACI: Za zajęcia szachowe płacą uczestnicy zajęć. Nauka gry w szachy dla dzieci powinna być w szkołach i przedszkolach obowiązkowa. Ta dyscyplina niezwykle rozwija młode umysły. Spotkałem się z opiniami działaczy sportowych z wielkich miast, którzy byli pełni podziwu, że w ofercie spółki Śremski Sport są również szachy.

 2. Kto płaci

  Proszę nie perfumować szamba. Panie Piotrze niech Pan już sobie daruję. Zorganizowali dla Pana zajęcia szachowe za które płaci gmina. Czas kruszy wszystkie betony.

 3. Dewizowiec69

  Czy PO-Ruta i mój niedawny kolega z bramy…też odmówili…, bo ponoć grubo jest z tą działką i kablami przy szpitalu…

 4. Andrzej

  Proszę w takim razie o ustosunkowanie się do sprawy sprzedaży dwóch działek przy Ul.Grunwaldzkiej „pod parking”, na których w kilka miesiecy po zakupie, inwestor chce budować budynek mieszkalny.
  Przypomnę tylko, że duży parking przy Ul.Gurmnwaldzkiej (na przeciwko Biblioteki) pęka w szwach, jako mieszkańcy boimy się włąsnymi samcohodami ywjechac w godiznach popołudnuiowych, bo p opowrocie nie ma gdzie parkować.
  W takiej sytuacji Pan Burmistrz sprzedał ostatnie dwa kawałki ziemi, które docelowo miały być parkingiem, deweloperowi panu J., który jest właścicielem firm budowlanych i znanym deweloperem.
  Z pierwotnego celu, jakim była budowa parkingu (taki był cel sprzedaży w specyfikacji przetargowej) zrobił się budynek mieszkalny wielorodzinny. Pomijajac fakt, że w i tak ciasnej-blokowej zabudowie Jezioran, pozostało niewiele miejsc zielonych, taka budowa doprowadzi do katastrofy jżlei hcopdzi o parkowanie w tym rejonie.
  Jako mieszkańcy podejrzewamy że transakcja jest nieuczciwa i/lub jest to zwykły szwindel (oczywiscie Pan Burmistrz nie ma sobie NIC do zarzucenia), że o braku jakiejkolwiek troski o nasz komfort życia nie wspomnę.
  Otaczają nas parkingi ze wszystkich stron (przez które okno bym nie patrzył ze swojego mieszkania) i teraz jeszcze w takim otoczeniu zbaraknie nam permanentnie miejsc pod parkowanie – to jakiś Bareizm jest ?!?!?

  Nabywca bez jakichś specjalnych oporów postawił płoty po zakupie tych działek, zagrodził chodniki i ciagi komunikacyjne, WSPÓLNOTA przy Ul.Grunwaldziej w ciagu dwóch dni organizowała ekipę budowlaną , która wykonała na ich koszt nowe chodniki.

  I teraz najważniejsze – czy w Śemie są równi i równiejsi ?!?!?!

  To teraz pan Burmistrz troszczy się o mieszkańców przyszłych bloków, które P.Śledź ma budować na ternach Parku ale mieszkańcy starego osiedla Jeziorany to już nie są ważni ?!

  Nie jest ważne czy i ile zieleni mam wokół swoich miejsc do życia, czy mamy gdzie postawić samochody (tak tak wiemy z wypocin pana Burmistrza w artykule w gazecie, że powinniśmy swoje samochody sprzedać i jeździć rowerami … no comment ) ?!?!

 5. KONRAD

  POSTÓW JOHNNY-ego RECENZAJA TRZECIA.

  Szanowni Państwo.
  Dzisiaj mam Wam do przekazania szokującą informację .
  Chwilowa nieobecność na blogu naszego nieocenionego HOHNNY-ego wynikała z faktu,
  że czyni przygotowania do tego aby na terenie gminy Śrem założyć
  HODOWOLĘ SZYMPANSÓW.
  Tak nie przesłyszeliście się , HODOWLĘ SZYMPANSÓW.
  JOHNNY jako znany miłośnik tych inteligentnych zwierząt , nawiązał kontakt z
  wysokiej klasy naukowcem w dziedzinie badań nad szympansami prof .Richardem Dawkinsem.
  Wywiązała się miedzy nimi serdeczna przyjaźń.
  JOHNNY zafascynowany ideami swego mistrza zaczął również cytować jego teksty
  Zrobił to w na tej stronie :
  https://sremski-komentarz.pl/bokserzy-przyszloscia-narodu-tylko-oni-moga-wygrac-z-pis-em/
  23 luty godź. 10 :35 napisał :
  …” Religijni fanatycy chcieliby ludziom wyłączyć mózgi, nakazać ignorowanie dowodów i ślepe podążanie za świętą księgą opartą o prywatne “objawienie”. —Richard Dawkin „…

  Należy tu dodać istotną informację , że prof. Dawkin przewodzi
  organizacji o nazwie Great Ape Projrc.
  ” Według członków Great Ape Projec, małpy człowiekowate (np. orangutany, szympansy czy goryle) spełniają kryteria bycia „osobą”, a jedyna różnica między nimi, a ludźmi, to nie rodzaj cech, ale stopień ich nasilenia. A ponieważ małpy są „osobami”, traktowanie ich tak jak ma to miejsce na całym świecie jest okrucieństwem i gatunkowym szowinizmem. „. To cytat ze strony : :https://biografia24.pl/news/great-ape-project-o-co-walczy-organizacja-wspierana-przez-richarda-dawkinsa/
  Ponieważ obaj panowie zafascynowani są inteligencją szympansów,
  prof. Dawkin zaproponował JOHNNY-emy przeniesienie częsci badań nad nimi do Polski.
  Johnny oczywiście nie otrzyma zezwolenia na hodowlę szympansów, dlatego zamierza
  oficjalnie otworzyć hodowlę świń. Szympanse rodzaju żeńskiego będą tam spełniały rolę gejszy.
  Podobno bowiem knury drapane po plecach szybciej rosną ,
  a małe prosiaki nie mają się z kim pobawić.
  Oczywiście badania te będą finansowane przez Great Ape Projec , ale znany ze skąpstwa
  JOHNNY wpadł szatański pomysł dodatkowego zarobku.
  W ramach współpracy a firma Pffeizer postanowił cichaczem testować na swoich
  szympansach szczepionki na Covid 19.
  Informację tą polecam do sprawdzenia organizacji Animals.
  Gdy zapytałem JOHNY-ego czy hodując szympanse nie obawia się efektów
  o których mówi przysłowie ” z kim się zadajesz takim się stajesz ” w odpowiedzi
  wskoczył na drzewo i obrzucił mnie rosnącymi tam orzechami.
  Zawsze to lepsze od siekiery.

  Pozdrawiam.

 6. Piotr Hoffmann

  Odpowiedź JOHNNY: Całe to wydarzenie faktycznie zakrawa na nieprawdopodobieństwo. Z jednej strony racje prywatnej własności, z drugiej logika działań proekologicznych. Ciekawe jak to się skończy?

 7. Johnny

  Coś nieprawdopodobnego! Burmistrz odmawia Piotrowi Ś i zaczął martwić się ostatni skrawek zieleni w Śremie. To pewnie wybuduje za to nową drogę za pieniądze ze sprzedaży jakieś gminnej nieruchomości między polami(czyt.działkami) możemy już obstawiać czyje to będą pola…

 8. Baśka

  I słusznie.Mamy prawo do komfortu w naszym mieście. Chcemy więcej zieleni, świeżego powietrza , wypoczynku. Dosyć w naszym mieście betonu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *