NAJNOWSZE

Ile kosztują nas kwiatki na moście i żurawie?

Ulubionym orężem krytyki burmistrza Śremu są słynne już pelargonie na mostowych barierkach, donice z roślinami. Teraz doszły jeszcze żurawie.

Wieczorny wczorajszy list od czytelnika:

„Dobry wieczór, z takich ciekawostek… Ukwiecenie miasta Śrem (kwiatki na moście, żurawie itd.) kosztuje nas 190 tysięcy złotych rocznie.
W latach 2020-2022 na ten cel przeznaczone będzie prawie 570 tysięcy złotych, czyli ponad pół miliona. To dużo czy mało?” – pyta czytelnik.

Jak sądzicie?

Foto. Tadeusz Zimowski

Udostępnij artykuł:

Polub profil na Facebooku

6 Komentarzy

 1. cheap flights

  You could certainly see your expertise in the
  work you write. The world hopes for even more passionate writers
  like you who are not afraid to mention how they believe.
  Always go after your heart. y2yxvvfw cheap flights

 2. GOŚĆ

  @M – miasto może i ładne na zewnątrz ale cóż z tego, skoro zabetonowane w kluczowych miejscach sklepami i brzydkimi blokami-pseudo osiedlami (część pobudowana niezgodnie z prawem, z mocno naciąganymi przepisami) a sam Śrem to sypialnia i zaplecze pracowników-wyrobników dla Poznania, Środy Wlkp. czy Wrześni ?
  Nie ma nawet dobrej komunikacji drogowej do kluczowych miast w których pracuje większość mieszkańców Śremu, kolej zlikwidowano dawno temu, pespektywy dla miasta marne a Pan Burmistrz Lewandowski chyba z siebie zadowolony i nadal bezkarnie może robić co chce (Rada Miejska w Śremie już dawno nie spełnia roli do jakiej została powołana, czyli kontrolingu działań Burmistrza, gdyż większość w Radzie ma „frakcja” Burmistrza).
  W efekcie Pan Burmistrz nadal wdraża swoje pseudo-pomysły na „rozwój Śremu” polegające głównie na wywłaszczaniu mieszkańców Śremu z ich majątku (ziemi gminnej) i sprzedaży jej temu, komu uważa że che sprzedać i na jaki cel uważa że chce ją przeznaczyć.
  Współczuję następcy obecnego Burmistrza bo wtedy otworzy się „puszka Pandory” dopiero i nie będzie ani czego sprzedawać, ani pieniędzy ani perspektyw (one zależą głównie od zasobności gminnej kasy). Zostaną długi i przedawnione sprawy obecnego Burmistrza.

 3. Peter

  Zaprzyjazniona firma ogrodnicza musi miec przeciez jakies zlecenia… Jestem za zielenia w miescie ale w sytuacji wieloletniej suszy nalezy inwestowac w taka zielen ktora nie wymaga intensywnej pielegnacji i podlewania, a wymysly burmistrza maja sie nijak do tego. Totalna porazka i malomiasteczkowosc oraz zupelne niezrozumienie obecnej sytuacji ze strony Lewego

 4. M

  Ogólnie rzecz biorąc nasze miasto jest jednym z ładniejszych.Rodzinka jak przyjeżdża jest zachwycona Śremem.Ladne , zadbane miasto.Mimo wszystko kwota utrzymania powala.Doniczki, kwiaty,woda, osoby które pielęgnują do tego doliczmy ronda które też zdobią.Sumujac trochę to kosztuje w utrzymaniu.Mimo wszystko jest pięknie.Chyba nie zaprzeczycie Państwo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *