NAJNOWSZE

Ilu ludzi w Śremie nie płaci za śmieci? Teraz może ta liczba wzrosnąć!

Jak się dowiaduję telefony w Urzędzie Miejskim się grzeją. Oburzeni mieszkańcy wyrażają swoją dezaprobatę wobec podwyżki cen za wywóz śmieci. Odgrażają się, że nie będą płacić!

Problemem śmieciowym zainteresował się pod koniec ubiegłego roku radny z Pyszącej Marek Basaj (były burmistrz Śremu) składając kompleksową interpelację odnośnie gospodarowania odpadami komunalnymi.

Padło tam również pytanie dotyczące ilości osób, które nie wnoszą opłaty za wywóz śmieci. Dostał odpowiedź następującej treści:

Jak widać nie są to liczby porażająco wysokie. Czytelnik z Jezioran pyta w tym temacie: „Czy Ukraińcy zamieszkujący w wynajmowanych mieszkaniach w blokach płacą za śmieci?”

Nie umiem na to pytanie odpowiedzieć. Nie wiem też jak jest skala problemu? Ktoś wie?

Udostępnij artykuł:

Polub profil na Facebooku

1 Komentarz

  1. M

    Wiadomo w czym jest problem. Osoby przebywające za granicą. W jakimkolwiek państwie. Jeżeli jest stały meldunek i umowa o pracę w innym państwie to rozumiem. Osoba jest zwolniona z opłaty. Ale tylko wtedy za okazaniem dokumentów. Osoby przygraniczne które weekendy i inne dni w tygodniu przebywają w Polsce muszą płacić. Z tego co wiem wystarczy na słowo i być może nie muszą płacić. Takich osób z pewnością w Śremie jest wiele

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *