NAJNOWSZE

Jak można zrobić interes na wodzie deszczowej?!

List od czytelnika ze Śremu, który może skorzystać z dotacji na ten cel:

„Witam
Mam pytanie a zarazem prośbę. Czy mógłby Pan sprawdzić, czy gmina Śrem ma dotacje na pozyskiwanie, wody(deszczowa). Po ostatnich opadach a zbiornik zainstalowałem 1.5 tygodnia.  Zysk 3000 litrów
Mówi się o dotacjach. Jak to wygląda u nas?”

Gmina Śrem nie ma takowych dotacji, ale można skorzystać z programu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu. Szczegóły zamieszczona są na stronie internetowej srem.pl

Oto one:

Zarząd Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu ogłasza nabór wniosków w ramach Programu Priorytetowego „Moja Woda” na lata 2020-2024.

Celem programu jest ochrona zasobów wody poprzez zwiększenie retencji na terenie posesji przy budynkach jednorodzinnych, wykorzystywanie zgromadzonej wody odpadowej i roztopowej, a także podniesienie poziomu ochrony przed skutkami zmian klimatu i zagrożeń naturalnych.

Podmiotami, które mogą ubiegać się o dofinansowanie są osoby fizyczne będące właścicielami lub współwłaścicielami nieruchomości, na której znajduje się budynek mieszkalny jednorodzinny.

Termin naboru wniosków trwa od dnia 1 lipca 2020 r. do dnia 31 maja 2024 r. lub do czasu rozdysponowania puli środków.

Więcej informacji na stronie wfosgw.poznan.pl

 

Udostępnij artykuł:

Polub profil na Facebooku

2 Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *