NAJNOWSZE

Jaka jest kondycja zdrowotna śremskich seniorów?

Wczoraj i dzisiaj w siedzibie śremskiego Klubu Senior + odbywały się indywidualne konsultacje dla uczestników spotkań z cyklu: „Eksperci dobrego życia”.

Prowadziła je dr n. med. Marta Lewandowicz (na zdjęciu) – magister dietetyki na Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu i doktor nauk medycznych na Wydziale Lekarskim Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu.

Pani doktor każdego uczestnika przebadała na specjalistycznym sprzęcie wykonując test przesiewowy oceniający sarkopenię (powiązana z wiekiem utrata masy mięśniowej, ich funkcji i siły).

Każdy z uczestników otrzymał szczegółowy tabelaryczny obraz analiz: składu ciała, analizy otyłości mięśniowo tłuszczowej oraz historii składu ciała.

– W sumie w konsultacjach weźmie udział około 70 osób. Po zakończeniu konsultacji otrzymamy krótki raport na temat kondycji zdrowotnej naszych seniorów – informuje Maria Świdurska, kierownik Ośrodka Pomocy Społecznej w Śremie, organizator cyklu eksperckich spotkań.

W Gminie Śrem około 9 tysięcy mieszkańców jest w wieku 60 plus. Aktywnie w różnego typu zajęciach Klubu Senior + przy ul. Franciszkańskiej uczestniczy w ciągu roku około 300 osób. Cztery piąte stanowią kobiety.

Mój komentarz: 

Brałem udział zarówno w wykładach dr Lewandowicz, jak i wczoraj w indywidualnych konsultacjach. Nie mam nawet śladu podejrzeń o sarkopenię i wszelkie inne analizy wyszły mi w normie. Wynika z tego, że regularne uprawianie sportu (w moim przypadku szachów) wychodzi na zdrowie! Czego wszystkim moim czytelnikom życzę! I zapraszam do senioralnej aktywności w Klubie Senior +.

 

Udostępnij artykuł:

Polub profil na Facebooku

1 Komentarz

  1. Johnny

    Fajnie,że znalazł się temat zdrowia naszych seniorów,ale może coś ktoś wie jak przebiegają pracę remontowe na moście kanału ulgi? Bo z tego co tam zobaczyłem i z informacji które posiadam dzieją się tam cuda….

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *