NAJNOWSZE

Jaka jest przyszłość kryptowalut? – przewiduje mój syn Kacper

Kacper Hoffmann (absolwent Uniwersytetu w Leicester pracuje w firmie ccFOUND, gdzie zajmuje się marketingiem.

Oto jego przemyślenia (można je znaleźć na stronie internetowej ccFOUND:

Popularność kryptowalut rośnie, co pokazuje Globalny indeks adopcji kryptowalut. Ludzie  używają ich na co dzień, kluby sportowe mają bitcoiny na koszulkach. Masowa adopcja krypto jest coraz bliżej – tylko w ciągu ostatniego roku wzrosła o 881%! Jak będzie wyglądać przyszłość kryptowalut? Które kraje wprowadzą zmiany jako pierwsze? Zapraszamy do lektury!

Salwador

Nie można mówić o masowej adopcji kryptowalut, nie wspominając o Salwadorze – pierwszym kraju na świecie, który przyjął Bitcoina jako swój prawny środek płatniczy. Jest jednak jeszcze za wcześnie, by powiedzieć, jak to się ułoży. Mimo to, posunięcie prezydenta i rządu jest co najmniej intrygujące. Pisaliśmy już o tym ruchu; aby sprawdzić naszą opinię na temat adopcji Bitcoina przez Salwador, zapoznaj się z artykułem tutaj.

Wietnam

Choć Wietnamczycy nie mogą jeszcze zapłacić bitcoinem za kawę, to na pewno wiedzą co nieco o kryptowalutach. Według ankiety przeprowadzonej przez Findera, Wietnam jest krajem, w którym najwyższy odsetek ludzi (41%) posiada kryptowaluty. Choć krypto wciąż nie jest uregulowane w tym kraju, rząd szuka sposobów, aby to zrobić.

Turcja

Turcja ma wysoki odsetek obywateli, którzy posiadają lub używają kryptowalut (około 20%). Przy wysokich stopach inflacji, obywatele Turcji szukają alternatyw, jeśli chodzi o ochronę swoich oszczędności. Niestety, w przeciwieństwie do Salwadoru, kryptowaluty są zakazane jako metody płatności, co komplikuje całą sytuację.

Ukraina

Na Ukrainie kryptowaluty są obecnie częścią prawnej szarej strefy. Jak w wielu krajach, zasady są niejasne; osoby korzystające z kryptowalut są często obserwowane przez organy ścigania. Kryptowalutom towarzyszyły oskarżenia o pranie brudnych pieniędzy i oszustwa. Wygląda na to, że to się zmieni. Ukraiński parlament przyjął niedawno ustawę regulującą kwestię kryptowalut i umożliwiającą legalne korzystanie z tego środka płatniczego. Dokument czeka na podpis prezydenta.

Indie 

Kolejny kraj, który kocha kryptowaluty i zmaga się z problemami w kwestii ich regulacji. Aż 30% populacji zgłasza posiadanie kryptowaluty – Indie pod tym względem znajdują się na trzecim miejscu na świecie. Wygląda jednak na to, że wkrótce status kryptowalut może zostać uregulowany.

Biorąc pod uwagę wyżej wymienione kraje (i wiele innych), zdecydowanie istnieje potrzeba uregulowania kwestii cyfrowych walut. Przyjrzyjmy się kilku możliwym scenariuszom tego, jak będzie wyglądać przyszłość kryptowalut.

Scenariusz I – pozytywny

Więcej krajów zacznie podążać ścieżką Salwadoru i zacznie akceptować kryptowaluty jako prawne środki płatnicze. Pojawiają się głosy, że kraje takie jak Panama chcą wprowadzić kryptowaluty jako formę płatności (nawet za podatki!). W tym scenariuszu, większość krajów na świecie w ciągu 10-15 lat zaakceptuje waluty cyfrowe jako prawny środek płatniczy.

Scenariusz II – neutralny

Niektóre kraje pójdą ścieżką Salwadoru, a inne zaczną emitować cyfrowe waluty banku centralnego (CBDC), które są formą waluty cyfrowej. Jednak w przeciwieństwie do kryptowalut, CBDC są scentralizowane i stanowią zagrożenie dla prywatności ludzi. W tym scenariuszu ludzie prawdopodobnie nadal używaliby kryptowalut, aby uniknąć kontrolowaniu przez rząd.

Scenariusz III – negatywny

Nadchodzi bessa, cena Bitcoina leci w dół, w Salwadorze panika – rząd kraju sprzedaje Bitcoiny, a waluta cyfrowa nie jest już prawnym środkiem płatniczym. Kraje takie jak Stany Zjednoczone czy Wielka Brytania korzystają z okazji i decydują się na zakazanie Bitcoina i innych kryptowalut. Posiadanie i używanie będzie prawnie zakazane. Oczywiście ten zakaz byłby trudny do wyegzekwowania. Mimo to, większość ludzi nie chciałaby ryzykować, więc kryptowaluty będą coraz mniej popularne. Brzmi jak scenariusz z horroru? Na szczęście mało prawdopodobny.

Powyżej tych trzech możliwych scenariuszy mamy wiele innych opcji. Te scenariusze można również mieszać i dopasowywać. Chcieliśmy jednak pokazać, co może się wydarzyć w przyszłości.

Edukacja

Ludzie coraz bardziej interesują się kryptowalutami i blockchainem. Niestety łączy się to z ryzykiem. Podczas interakcji z kryptowalutami możesz się natknąć na setki oszustów i armię botów, które ‘reklamują’ niektóre projekty. Później zaczniesz się zastanawiać, czy ekspert, którego słuchasz na YouTube, naprawdę uważa, że ​​warto zainwestować w Dogecoin. Obecne serwisy społecznościowe i fora są dalekie od uporządkowania wiedzy. To, na czym się skupiają, to zarabianie pieniędzy. Użytkownicy to produkty. Trudno odróżnić, co jest prawdziwe, a co nie.

Te problemy rozwiąże ccFOUND.com. Obecny na portalu zdecentralizowany system reputacji i algorytmy sądownictwa pomogą w wyeliminowaniu „fałszywych” ekspertów. Wdrożenie systemów, które zapewnią, że jedna osoba będzie miała tylko jedno konto na pewno pomoże w rozpowszechnianiu ‘fake newsów’. I wreszcie coś, co pomoże ludziom na całym świecie – tłumaczenie. ccFOUND.com wdroży automatyczne tłumaczenia do każdego języka na świecie, aby wiedza była dostępna dla wszystkich.

Obecnie ccFOUND.com jest w fazie ICO i sprzedaje FOUND Coiny – natywne tokeny, które będą reprezentować udział w DAO (Zdecentralizowana Organizacja Autonomiczna). Do tej pory zebraliśmy ponad 2,45 miliona dolarów i w każdej rundzie inwestycyjnej przyciągamy setki inwestorów z całego świata. Odwiedź naszą stronę internetową i dowiedz się więcej o tej możliwości inwestycyjnej. Skorzystaj z okazji i zapisz się do naszego newslettera. Zbudujmy razem nowe, lepsze media społecznościowe!

 

Udostępnij artykuł:

Polub profil na Facebooku

1 Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *