NAJNOWSZE

Kim jest statystyczny śremski „foliarz”?

Czytelnik (absolwent socjologii) przysłał ciekawostkę. Jest nią (jego zdaniem) charakterystyka śremskiego „foliarza” czyli przeciwnika obowiązkowych szczepień.

Oto co wyszło z jego analizy:

„Przeważają kobiety w wieku 30-40 lat. Czasami bezdzietne, często ze stażem szukania chleba za granicą. Przeważnie wierzące i praktykujące. Antyszczepionkowcy płci męskiej mają z reguły dobrą pracę, wykształcenie i wielkie mniemanie o przynależności do elitarnej – ich zdaniem – klasy średniej. Chociaż są też tacy – dotyczy to zresztą osobników obojga płci, którzy wcześnie zakończyli edukację. Wszyscy oni są biegli w internecie i podatni na wpływy domorosłych „speców” od biochemii i biotechnologii. Na ulicach ostatnio ich nie widać.”

To ostatnie zdanie zdaje się polegać na prawdzie. Ilustracyjne zdjęcie zrobiłem w maju.

 

Udostępnij artykuł:

Polub profil na Facebooku

6 Komentarzy

 1. mikron

  Dyskusja ze szczepami jest bez sensu,gdyż swój rozum zastąpili propagandą firm farmaceutycznych, i z poziomu polskiego zaścianka próbują narzucać innym co jest dla innych dobre. Jest to tym bardziej nienormalne, że te firmy mają na koncie wyroki za łapówkarstwo oraz serie zabójczych leków i szczepionek.

  Niech każdy sam decyduje o tym jak chce się leczyć i jakie leki ma przyjąć. Uwolnić składki zus i sprywatyzować służbę zdrowia, wtedy się okaże czy dany szpital czy klinika umie leczyć. W ustroju rynkowym placówki zdrowia biłyby się o pacjenta, podnosząc jakość swoich usług i skuteczność leczenia. A tak do najskuteczniejszych prywatnych lekarzy mamy astronomiczne kwoty za wizytę i miesiące czekania. ( np. dr.Czerniak), a zwykły Kowalski dostaje zabójczą chemię od koncernów przedstawianą jako lek.

 2. mikron

  @ JOHNY Bełkoczesz . Fakty są takie, że opinia publiczna nie wie co dokładnie jest w szczepionkach i jak się zachowa organizm po 2,5,10,20 latach od przyjęcia preparatu. Historia ” bezpieczeństwa” ich produktów i miliardowe wyroki sądowe w USA, w tym przeciwko Pfizer właśnie, m.in. za stosowanie nieetycznych praktyk i przekupstwo, pokazują że nie należy mieć zaufania do tych firm. Co do certyfikatów i dopuszczeń to litości, oni mają takie budżety że zawsze znajdą się chętni do podpisania właściwych badań.
  Pogląd że przemysł Farmaceutyczny jest etyczny i powinniśmy wierzyć w jego dobre intencje to już naprawdę, traktowanie wszystkich jak debili. Kilka przykładów „uczciwości” tej branży:

  1. Narkolepsja i katapleksja poszczepienna w Szwecji, po podaniu szczepionki na świńską grypę. Choroba nieuleczalna. Szwecja płaci odszkodowania. Niestety nie producent, bo oni tylko liczą kasę ze sprzedaży. No tak się akurat poumawiali ze wszystkimi rządami. https://www-cidrap-umn-edu.translate.goog/news-perspective/2011/06/swedish-data-strengthen-case-vaccine-narcolepsy-link?_x_tr_sl=en&_x_tr_tl=pl&_x_tr_hl=pl&_x_tr_pto=sc

  2. Vioxx- od Merck, cudowny i także „przebadany” lek na stawy, który tylko w USA zabrał na tamten świat dziesiątki tysięcy ludzi a jeszcze więcej uczynił kalekami do końca życia. Merck zawarł ugodę sądową na kwotę 4.85 miliarda dolców. https://www.theglobeandmail.com/life/vioxx-took-deadly-toll-study/article1113848/ https://www.npr.org/2007/11/10/5470430/timeline-the-rise-and-fall-of-vioxx&_x_tr_sl=en&_x_tr_tl=pl&_x_tr_hl=pl&_x_tr_pto=sc?t=1638881709330&t=1638881712297

  3. Skażone żywym wirusem, szczepionki przeciw świńskiej grypie z firmy Baxter, gdyby Czesi ich nie przebadali, nikt by o tym nie wiedział. https://www-nature-com.translate.goog/articles/nm0409-349a?error=cookies_not_supported&code=25d200fe-0513-4010-b36e-a7023fc0db7c&_x_tr_sl=en&_x_tr_tl=pl&_x_tr_hl=pl&_x_tr_pto=sc

  4. Szczepionki przeciw polio skażone rakotwórczym wirusem SV40, sprzedawane nawet po tym, gdy to wyszło na jaw. PubMed: https://pubmed-ncbi-nlm-nih-gov.translate.goog/10472327/

  5. Pandemia poszczepiennego autyzmu (w 1966r. AUTYZM występował 2/10 000 a dziś 1/54 – wzrost 94 krotny !!! dane z USA) , i nie ma to żadnego związku, z poszerzeniem definicji autyzmu i świadomością problemu, itp, bo to by znaczyło, że liczba dzieci chorych na autyzm musiała być niedoszacowana prawie 100 razy!!! Absurd.

  6. Szczepionka przeciw tężcowi podawana ponad 2,3 milionom młodych kobiet w Kenii zawierała antygen HCG, który był używany przez WHO, jako długotrwały środek antykoncepcyjny. Zaszczepieni oczywiście o tym nie wiedzieli. Sprawa opisana na poważnej stronie „Scietific Research – An Academic Publischer” : https://www-scirp-org.translate.goog/journal/paperinformation.aspx?paperid=81838&_x_tr_sl=en&_x_tr_tl=pl&_x_tr_hl=pl&_x_tr_pto=sc

  7.”Szacuje się, że zyski sektora farmaceutycznego są porównywalne do tych generowanych przez przemysł zbrojeniowy. Powoduje to, że sektor ten jest jednym z bardziej skorumpowanych sektorów gospodarki, w którym pojawiają się liczne nieprawidłowości” żródło : https://iws.gov.pl/wp-content/uploads/2020/03/IWS_M%C5%82ynarek-M
  _Zjawiska-patologiczne-na-rynku-armaceutycznym.pdf .Chyba wystarczy żeby nie ufać tej mafii?

 3. Johnny

  Całkowicie zgadzam się z opinią socjologa na temat ,,statystycznego foliarza” i z mojej skromnej obserwacji tych ,,domorosłych speców od biochemii i biotechnologii” wynika,że raz postawioną tezę będą bronić do upadłego. Rozum i logika są u nich całkowicie nieobecne i godzinami przeszukują internet w poszukiwaniu ,,egzotycznych pseudo i eksnaukowców tylko po to,by sobie udowodnić teze o szkodliwości szczepionek.
  Mam znajomego ,,foliarza” :),który za żadne skarby nie chce się zaszczepić a jako argument podaję:,,eksperymentów na mnie nie będą robić!” Co jest dla mnie dziwne i zastanawiające,namawia go do szczepień lekarz,który go leczy i jego rodzinę kilkadziesiąt lat, jemu nie ufa a zaufał zaś jakimś trolom internetowym o którym nigdy wcześniej nie słyszał. Czy nie prościej było by się wybrać do pierwszego napotkanego szpitala covidowego i zapytać: ilu pacjentów jest zaczepionych a ilu niezaszczepionych by mieć obraz skuteczności tych szczepionek? Dla antyszczepionkowca bardziej wiarygodne źródło informacj jest post jakiegoś anonimowego trola,niż czynnego naukowca i lekarza.
  Podsumowując to wszystko dalsza dyskusja z foliarzami jest bez sensu,gdyż swój rozum zastąpili wiarą,wiarą w coś o czym nie mają pojęcia.

 4. JAN

  ” Socjologia to nauka badająca funkcjonowanie i
  zmiany społeczne ” źródło – Wikipedii.
  Absolwent socjologii zamiast zajmować się stygmatyzowaniem
  różnych grup społecznych określeniem ” foliarze” , powinien
  raczej pochylić się nad zjawiskiem głębokich zmian społecznych
  w dobie Covidu.
  Szkoda , że nie uczestniczył w tutejszej dyskusji o zjawisku
  podziałów społecznych wynikających z segregacji sanitarnej
  / kontrola paszportów w Klubie Relax /.
  Jako fachowiec powinien to zjawisko OBIEKTYWNIE opisać.
  Bardzo jestem ciekaw jego opinii na ten i inne tematy społeczne
  związane z Covidem takie jak :
  Strach przed wirusem przyczyną zaniku logiki w działaniu różnych
  grup społecznych – przykłady :

  1. Powszechnie wiadomo , że czas badań leków i szczepionek
  przed ich dopuszczeniem do obrotu wynosi powyżej 5 lat.
  W przypadku szczepionek na Covid wynosił tylko kilka miesięcy.
  Mimo to szczepimy się , bo strach przed wirusem zagłuszył
  nasze wątpliwości.
  2. Dzisiaj już wiemy , że w/w szczepionki nie chronią przed
  zakażeniem , chorobą ,a nawet przed śmiercią., co widać w
  Izraelu , Anglii, Szwecji i Islandii.
  Wiemy też , że szczepionki te mogą powodować zakrzepicę i
  choroby serca zwłaszcza u dzieci i młodzieży.
  A jednak w dniu ogłoszenia szczepień dzieci między 5 a 11 rokiem
  życia , było już zgłoszonych ponad 100 tyś. dzieci do szczepień.
  Co będzie ze szczepieniem pozostałych 1 900 000 dzieci i jak to
  może wpłynąć na relacje społeczne gdy pojawią się powikłania ?
  To są tematy dla absolwenta socjologii w czasach epidemii.
  Zwracam mu uwagę , że zamiast opisać zjawisko co raz głębszych
  podziałów społecznych związanych ze szczepieniami , swoim
  tekstem pośrednio się do tego podziału przyczynia.
  Myślę o określeniu ” domorośli spece od biochemii i biotechnologii „.
  Tak wygląda jego ” OBIEKTYWNA ” analiza.
  Na koniec jako czołowy ” foliarz ” na tym blogu odniosę się
  bezpośrednio do powyższego tekstu analizy :
  Rzeczywiście część swego życia spędziłem na Zachodzie i to
  istotnie poszerzyło moje horyzonty myślowe. Polecam każdemu.
  Jak większość naszego społeczeństwa jestem katolikiem.
  Krytyczne myślenie zdarza się za równo ludziom którzy
  ” wcześnie zakończyli edukację ” , jak i lepiej wykształconym.
  Przynależność do określonych grup społecznych nie ma z tym
  żadnego związku.
  Osobiście widziałbym inne związki przyczynowo – skutkowe.
  Słyszałem z ust absolwenta wyższej uczelni że w jego środowisku
  akademickim , paszport szczepionkowy to objaw prestiżu.
  Jak wiadomo prestiż to domena elit.
  Nie wykluczone że nasz absolwent socjologii myśli podobnie , również
  posiada ten paszport , a pisząc powyższą analizę chciał
  zaakcentować swoją przynależność do tej nowej szczepionkowej ” elity „.
  Mierny z niego socjolog , a psycholog jeszcze gorszy.
  Bo warunkiem każdej analizy musi być OBIEKTYWIZM .
  Co to za uczelnia wypuszcza niedouczonych absolwentów , którzy
  nie potrafią napisać prostej analizy ?
  Z takim wykształceniem czeka ich …” szukanie chleba za granicą”..

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *