NAJNOWSZE

Kolejowa „obiecanka” Adama Lewandowskiego stanie się ciałem!

Wygląda na to, że burmistrz Śremu Adam Lewandowski – zasiadający na tym stołku od 2006 roku – w przyszłorocznych wyborach znowu wygra „w cuglach”.

Pamiętam jak w 2010 roku – pod koniec pierwszej swojej kadencji – w całej masie obietnic wyborczych ujął odbudowę linii kolejowej ze Śremu do Czempinia i dalej do Poznania.

Większość mieszkańców Śremu traktowała to jako zwykłą „ściemę”.

I proszę co się stało. „Platformerski” burmistrz przetrwał wszystkie zawieruchy polityczne i dziś dzięki projektowi Prawa i Sprawiedliwości – zrealizuje swoją obietnicę.

Poniżej fragment wywiadu z A. Lewandowskim z najnowszego Informatora: „W Śremie”.

Panie Burmistrzu, najważniejszą wiadomością kwietnia dla gminy Śrem wydaje się być ogłoszenie wyników programu Kolej Plus i pieniądze na linię Śrem – Czempiń.

– Tak, zdecydowanie! Wiele lat starań, rozmów, pomysłów, koncepcji powoli staje się faktem… Premier ogłosił, jednym z projektów, które otrzymają finansowanie, jest projekt rewitalizacji linii kolejowej nr 369 Śrem – Czempiń. Bardzo się cieszę! Wiele lat temu, kiedy zrodził się ten pomysł, wydawał się całkowicie nierealny. Niemniej dzięki poparciu i współdziałaniu Stowarzyszenia Metropolia Poznań, a później przychylności marszałków; Marka Woźniaka i Wojciecha Jankowiaka udało się dojść o tego etapu. Do realizacji zakwalifikowano 34 projekty, w tym pięć z Wielkopolski. Przedsięwzięcie będzie realizować Urząd Marszałkowski. Na pierwszy gwizdek pociągu jeszcze troszkę poczekamy, ale inwestycja staje się faktem. Mieszkańcy gminy Śrem będą mogli bez korków i przesiadek dojechać do centrum Poznania. Przy dzisiejszej liczbie samochodów, intensywności ruchu na drogach, cenach paliwa oraz parkingów w Poznaniu to naprawdę dobra wiadomość.

 Mój komentarz:

Kilka pomysłów burmistrza osobiście mocno krytykowałem (sprzedaż boiska przy Zamenhofa, czy bezkrytyczne podejście do budowy chińskiej fabryki chemicznej). Jednak jako syn kolejarza, który urodził się na dodatek w kamienicy tuż przy stacji przy ul. Kolejowej w Śremie – jestem za odbudową tej linii i mam nadzieję, że doczekam momentu gdy znowu pojadę pociągiem do Poznania.

Udostępnij artykuł:

Polub profil na Facebooku

2 Komentarze

  1. Johnny

    Z całą odpowiedzialnością twierdzę,że ten zakłamany oszust i kłamca jakim jest Adam Lewandowski nie powinien piastować urzędu burmistrza MiG Śrem. Jeśli czuje się się ktoś urażony moją wypowiedzią być może burmistrz lub jakiś jego klakier,chętnie się podzielę faktami dot. urzędującego burmistrza. na priva lub w sądzie….
    A co do lini kolejowej nr 369 ŚREM-CZEMPIŃ,nie chcę się rozwodzić nad tym projektem,ale jestem przekonany,że ta linia szybko nie powstanie chyba,że są mocne argumenty ekonomiczne i społeczne.Może ktoś zna więcej szczegół uzasadniających reaktywacje tej lini?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *