NAJNOWSZE

Ksiądz Matecki na odchodnym kupił działki za kościołem w parku

Odchodzący ze stanowiska proboszcza, który zbudował ksiądz Mariusz Matecki dopiął swego. Powiększył teren swojej parafii o znajdujący się za kościołem teren dwóch działek będących własnością skarbu państwa.

-Dzisiejszy przetarg zakończył się wynikiem pozytywnym. W wyniku przeprowadzonej licytacji nabywcą działek została Parafia Rzymsko – Katolicka pod wezwaniem Ducha Świętego w Śremie. Parafia była jedynym uczestnikiem przetargu. Cena osiągnięta w przetargu wyniosła 239.763,90 zł (brutto) – informuje Dominika Fornalik, sekretarz powiatu śremskiego.

To reszta terenu, na którym przed laty znajdował się cmentarz dla zmarłych pensjonariuszy śremskich domów pomocy społecznej.

Udostępnij artykuł:

Polub profil na Facebooku

3 Komentarze

  1. Dev

    Czytam te komentarze Śremskiej „ciemnoty” i dochodzę do wniosku, że to albo trolling albo pisze ktoś zupełnie nie zorientowany w tematach „wyprzedaży” ziemi w Śremie.
    – Dlaczego nie było więcej chętnych -> @T G. a dlaczego Pan/Pani nie wystartował do przetargu ? … albo teren mało atrakcyjny w stosunku do ceny (to był kiedyś cmentarz) albo żaden z deweloperów nie ma „glejtu” od burmistrza że będzie mógł tam coś zyskownego wybudować albo nie ma gwarancji, że nie bedzie problemów ze zbyciem zyskownie wybudowanych tam „cudów” jakie potrafia „tworzyć” śremscy deweloperzy.
    – Cytat: „Czyli wiadomo jak w średniowieczu kościół będzie najbogatszy w kraju a ludzie jak ta ciemnota.” Ciemne to sa takie komentarze, Kościół kupił ta działkę za uczciwa cenę, ruch świadczy o tym, że tam s ludzie yślcy, inaczej skończyliby jak mieszkańcy okolic parkingu przy ul.Grunwaldzkiej tej feralnej działki o która toczy się teraz „batalia”.
    Pomijawszy powyższe powody – tereny cmentarzy nie powinny być użytkowane w inny sposób – NIGDY !!! Jest wiele powodów ale ten podstawowy jest zawsze ten sam – to ziemia poświęcona w której spoczęli ludzie, którzy kiedyś żyli w okolicy i tworzyli jej historię i dobrobyt. NIE powinno się budować tam niczego ani Kościoła ani innej „cywilnej” struktury !!!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *