NAJNOWSZE

Kto daje i odbiera – ten się piekle poniewiera!

Na głupków wyszła załoga Biblioteki Gminnej w Dolsku. W lutym 2020 roku Rada Powiatu w Śremie przyznała im dotację na działalność w wysokości 10 tysięcy złotych.

Pieniędzy tych jednak nie dostali. Ci sami ludzie, którzy przyznali pieniądze odebrali im je na ostatniej sesji.

Ciekawostką jest fakt, że dolszczanin Witold Opielewicz – członek zarządu powiatu w Śremie – nawet się nie zająknął w tej kwestii podczas posiedzenia tego gremium. Jest to zapisane w protokole:

(…) „Pani Skarbnik wyjaśniła, że projekt uchwały dotyczy wyeliminowania z obrotu prawnego uchwały Rady dotyczącej udzielenia dotacji gm. Dolsk w wysokości 10.000 zł na działalność bieżącą biblioteki gminnej. Uchwałę o pomocy podjęła Rada Powiatu w dniu 28.02.2020 r. Z uwagi na sytuację epidemiczną, zamrożenie gospodarki i związane z tym zmniejszenie wpływów do budżetu z podatku PIT, powiat nie zrealizuje tej pomocy. W związku z tym uzasadnione jest jej wycofanie z obrotu prawnego jako obowiązującej uchwały. Pozwoli to na zrealizowanie zmian w budżecie z tego tytułu. Nie zgłoszono pytań. Uchwała w sprawie przedłożenia Radzie Powiatu w Śremie projektu uchwały w sprawie wyeliminowania z obrotu prawnego uchwały Rady Powiatu w Śremie, została podjęta jednomyślnie ( 5 za)”.

Ot taka ciekawostka z cyklu „moralność wybrańców narodu”!

 

 

 

Udostępnij artykuł:

Polub profil na Facebooku

2 Komentarze

  1. Alicja

    Czy na tego Zenona nie ma już żadnej siły? Panoszy się chlopina na całego.Zenon zachowuje się jakby powiat był jego własnością.Rozumiem że walutę umie liczyć od dawna,ale bez przesady Zenonie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *