NAJNOWSZE

Ksiądz Matecki zrobił swoje….

Pytanie od zmartwionego parafianina.

„Panie Piotrze. Dzisiaj podczas transmisji KS. Proboszcz  Mariusz Marecki ogłosił, że zostaje przeniesiony do innej parafii z dniem 1 sierpnia 2020. Znakomity człowiek opuszcza świątynię którą stworzył… chyba sytuacja bez precedensu. Pytanie pozostaje jedno… dlaczego?”

Potraficie odpowiedzieć czytelnikowi?

Udostępnij artykuł:

Polub profil na Facebooku

33 Komentarze

 1. Anonim

  Mądry ksiądz ale taka jest kolej kapłani są przenoszeni co pewien czas .Kapłani nie mogą się przyzwyczajać do jednego miejsca.

 2. Dominik

  Ponieważ w średniowieczu jego przodka spalili na stosie jako podejrzewali o uprawianie czarów i demagogii,i takim obrazie przeszłości musiał się ukryć,skoro go znaleźli sprawiedliwość wraca na ziemię.

 3. Anonim

  Nie martwcie się, przyszedł do nas do Rydzyny i będzie Proboszczowi u Nas dobrze. To małe miasteczko ale kochające Boga. Pizdrawiam Śremian

 4. Anonim

  Dzięki pandemii mogłam posłuchać kazań ks. Mariusza przez media. Podnosiły na duchu i zbliżały do Jezusa. Odbudowały nadszarpnięte zaufanie do księży i kościoła.Jestem bardzo wdzięczna.

 5. Katarzyna

  „Parafia straci dobrego księdza, ale też starci wiernych”…? To chyba najbardziej bolesne, co może spotkać kapłana, jeżeli wierni przychodzą na modlitwę ze względu na księdza, a nie z czystej intencji dla Pana Jezusa. Kapłan bywa posłany, aby prowadzić do Chrystusa i nie ma stałego miejsca, idzie tam, gdzie ma misję do spełnienia.
  Zapewne jest to trudne do zrozumienia, bo można na to spojrzeć tylko w przestrzeni wiary. Św. Ambroży pozostawił takie słowa modlitwy:„Panie nie płaczę, że mi go zabrałeś, ale dziękuję Ci za to, że mi go dałeś”.
  Nie znam tego kapłana, ale wraz ze wszystkimi, którym trudno jest zgodzić się ze zmianą, dziękuję Panu Bogu za jego piękną posługę, za zjednoczenie wiernych we wspólnotę zjednoczoną z Chrystusem, za wybudowanie domu wspólnej modlitwy i proszę, aby wspólnota wzrastała w wierze, przyjmując otwartym sercem nowego pasterza. A księdzu Mariuszowi niech Pan Jezus błogosławi w duszpasterzowaniu nowej wspólnocie parafialnej.
  Szczęść Boże.

 6. Anonim

  Nie zgadzamsie na przeniesienie ksedza Mariusza dlaczego tak musi byc nie zgadzam sie Jesyem osoba nie dowidzaca ale slyszacaca Blagam nie zaboerakcie Mariusza

 7. Maria

  Też lubię słuchać jego kazań. Słowa trafiają do serca jak słowa papieża Jana Pawła II. Tyle w nich miłości i szacunku do człowieka i Boga. 🙂

 8. Anonim

  Też lubię słuchać jego kazań. Słowa trafiają do serca jak słowa papieża Jana Pawła II. Tyle w nich miłości do ludzi i Boga.

 9. Paula

  Oczywiście że Rychu jest nie do ruszenia a zamiast ks Mateckiego ponoć ma przyjść kapłan, który śremianom jest już znany – jak myślicie kto taki?

 10. Żołnierz PIS-u

  Rycha „S-Petz” ustawa nie ruszy !!! Co w rodzinie to nie zginie, za bardzo zakorzeniony jest. A „Rudy” za dużo owieczek mu odebrał i kasa się nie zgadza 😉 więc trzeba było uruchomić kontakty i wykopać konkurencję 😔

 11. urszula

  bardzo lubię jego msze,kazania w telewizji relax,bardzo mi żal że chcą go zabrać ,trzeba złożyć petycję do kurii o pozostawienie go tutaj,bo są proboszczowie których nie przenoszą

 12. Anonim

  Dlaczego jak dostaliśmy dobrego duszpasterza, który wybudował Kościół, nie wołał pieniędzy, przyciągnął ludzi do kościoła, to teraz musi nas zostawić?. Zróbmy wszystko, żeby został, bo inaczej już nigdy nie będzie tak samo.

 13. Parafianka

  Jest mi tak przykro.Ksiadz zrobil bardzo ,bardzo duzo.Ma dar mowy i potrafi przyciagac wielu parafian.Nigdy nie prosil,tylko zawsze dziekowal.Nie zgadzam sie i sadze,ze nie jestem z tym sama.

 14. Do byle jaki katolik

  Być może masz rację.Jezeli przyjdzie ktoś młody i obejmie parafię to ok.Jezeli przyjdzie ktoś w średnim wieku to wiadomo że znajomek biskupa.Zobaczymy jak to działa.Sama jestem ciekawa

 15. Bolesta

  A mi zawsze mówili: „gdzie rudy stanie tam ziemia siedem lat rodzić nie będzie”. A tu proszę, taki numer wykręcił. Dużo dobrej pracy dla ludzi wykonał. Szkoda człowieka. Nie mieszkam już w Śremie od wielu lat, ale miałem okazję spotkać się z nim na swojej drodze życia. Jestem ateistą i trudno mi powiedzieć jakim jest księdzem, ale jako człowieka bardzo go polubiłem.

 16. Anonim

  Całkiem normalnie, taka ich rola I taki zawód. To całkiem normalne, że przenoszą księdza do parafii, która go bardziej potrzebuje. Zresztą jako ksiądz musi liczyć się z tym, że go przeniosą.

 17. Anonim

  Wspaniały kaznodzieja i opiekun EDK!!! Przyciągał wiele ludzi , tak jest wszędzie…, najlepsi odchodzą , a nieudacznicy przychodzą na ich miejsce , nie ma na to słów ….

 18. Biskup

  Powiem dlaczego: bo jest świetnym budowniczym i założycielem parafii, dlatego potrzebują go tam gdzie brakuje kościoła. Normalny porządek kurii.

 19. Wierna parafianka😊

  To bardzo duże zaskoczenie jak tak można taki wspaniały proboszcz rozkochał w sobie tylu ludzi i teraz musi odejść DLACZEGO tak musi być….?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *