NAJNOWSZE

Miłośnicy chińskiego „szajsu” – opamiętajcie się – apeluje Śremianka!

Ciekawy komentarz internautki pojawił się dziś na ŚKP. Zamieszczony on został przy okazji dyskusji o problemach związanych z pandemią.

Przytaczam go poniżej w całości:

„Mimo syfu jaki zafundowali nam Chińczycy Śremianie nadal są fanami produktów made in China  (podejrzewam, że nie tylko Śremianie ). Oblegane sklepy na stadionie typu Kik, Action, Tedy, Sinsay oferujące chiński szajs świadczą o tym, że oleju w głowie to my jako naród za dużo nie mamy. Nie dość, że wspieramy chińską gospodarkę, zamiast własnej, szczególnie w dobie pandemii, to jeszcze niejako nagradzamy skośnookich za cały ten lockdown i szmaty, które jesteśmy zmuszeni nosić na twarzy. Apeluję do wszystkich rozsądnych Polaków: wspierajcie nasz rodzimy przemysł, nasz handel i nasze rolnictwo ! Dla dobra naszego kraju, dla dobra naszych dzieci i wnuków. Bo rozwój i bogacenie się państwa to wspieranie swoich. Mamy kretyńskie władze lokalne, które dopuszczają do włażenia na nasz rynek obcego kapitału, pewnie w wielu innych małych miastach jest podobnie, ale nie dajmy zarabiać obcym gospodarkom, z naciskiem na chińską szczególnie.”

Zgadzam się w pełni z głosem internautki. Warto się na nim zastanowić – wybierając się do sklepów po kolejne chińskie plastykowe do niczego nie potrzebne „badziewie”.

Zapraszam do dyskusji.

 

Udostępnij artykuł:

Polub profil na Facebooku

18 Komentarzy

 1. ja

  BAŚKA – uga buga, konsumcjonizm, uga buga dajcie mi te koszulki za 5 zeta uga buga więcej uga buga, ale tanio!!! widziałaś te ozdoby?!?! weź więcej bo po 3 złote uga buga uga buga.

 2. Baśka

  Nikt mi nie będzie mówił w jakich sklepach mam lub nie robić zakupy. Wydaje moje ciężko zarobione pieniądze i nikomu nic do tego. Te produkty które kupuję w takich właśnie sklepach są bardzo dobrej jakości.

 3. ja

  SIGMATAUPI – głupoty wypisujesz, socjalizm nie ma tu nic do rzeczy. Używasz słów których nie rozumiesz. Papier toaletowy jest nieopłacalny w transporcie, więc zawsze produkuje się go lokalnie.

  KOLED – jak ma się wyróżnić skoro to anonimowy wpis?

 4. Koled

  Głupia baba wypisuje pierdoły a sama napewno ma dużo tego badziewia ale chcę się wyróżnić że niby jest lepsza bo kupuje polskie produkty nich się pierdolnie w łeb i lepiej nic nie pisze

 5. sigmataupi

  Co za demagogiczny bełkot. Niech ta pani najpierw spojrzy na wszystko co ma w domu, czy aby nie „chińszczyzna”. Zapewne zdziwi się nieco, że nawet te tzw. „markowe” produkty to w dużej mierze powstają z części, komponentów czy półproduktów wyprodukowanych w Azji. Mało tego, rynek od kilku lat weryfikuje ich wartość gatunkową oraz jakościową. Poza tym jeśli ktoś czuje, że nie po drodze mu z takimi produktami to niech zwyczajnie ich nie kupuje. Zwykłe pitolenie, że coś nas zalewa, ktoś nas wypiera… no cóż, to taka tania propaganda na potrzeby chwili. Odetnijmy się od azjatyckich produktów i szybko zobaczymy jak to było za komuny: produkty tylko „nasze”, te słuszne. Na końcu znów przez te socjalistyczne pierdy obudzimy się w świecie, w którym będzie niedobór papieru do d..y. Konkurencyjność, innowacyjność, odpowiedni marketing i wolny rynek – mówi to tej Pani cokolwiek, czy tylko smędzić i biadolić potrafi?

 6. Anonim

  Komentarz. Muszę odnieść się do komentarza. Moi Drodzy, nie mam zamiaru nikogo obrażać. Zastanówcie się proszę, o czym dyskutujecie? Na świecie, obok Was umierają ludzie Wasi bliscy, znajomi ,a Wy o Chinach!!! Spójrzcie co się dzieje. Lepiej rozmawiajcie o pandemii, jak ją zniszczyć, to jest dzisiaj najważniejsze. Przepraszam jeśli kogoś obraziłam. Życzę mimo wszystko wiosennego dnia i pozdrawiam.

 7. Ja

  Co do Tedi lub Kik są niemieckie.. A sinsay to firma polska.. Najpierw się zorientujcie później piszcie xdxd

 8. M

  Sinsay to akurat polska marka. Polecam najpierw trochę poczytać zanim się zacznie hejtować i przy okazji robić z siebie idiotkę.

 9. ja

  „a wy myslicie że “polskie” produkty są w 100% polskie? Wszystko produkuje się w Chinach lub innych krajach 3 świata bo to najtańsza opcja, import, dodanie na lepki i cyk “polski produkt”.

  Jeśli temat dotyczyłby spożywki – jak najbardziej jestem za, ale akurat w tym przypadku robi się problem z niczego.”

  Pomyśl ajnsztajnie. Czy gospodarka wolnorynkowa z prawami człowieka i egalitaryzmem ma równe szanse z gospodarką sterowaną przez komunistyczny reżim trzymający pod butem bezpieki i systemu oceny obywatela setki milionów tanich robotników, eksploatowanych w 10-12 godzinnych dniach pracy z jednym dniem wolnym w miesiącu(!)? Chiny rosną i powoli chwytać będą nas za jaja. Proponuje poczytać sobie o tym jak despotycznie CHRL traktuje sąsiednie państwa i zastanowić się jak będą traktować nas gdy ich wpływy umocnią się w Europie. Ale jasne, nie ma problemu, kupuj sobie dalej chińskie badziewie…

  https://www.youtube.com/watch?v=igwtfSpWjVU

 10. ja

  „Jestem ciekawy czy ta pani posiada jakieś sprzęty AGD czy RTV niech spojrzy na tabliczki gdzie zostało wyprodukowane” – Pomylone gary. Samsung produkuje lodówki i pralki we Wronkach, telewizory na Słowacji. Panasonic, Philips, LG mają fabryki telewizorów w Polsce i Czechach. Zmywarki Bosch i Siemens są z Łodzi. Whirpool we Wrocławiu produkuje lodówki i piekarniki, w Łodzi mają zakłady produkujące suszarki bębnowe, kuchnie i komponenty plastikowe, a w Radomsku – robią pralki i zmywarki. Jest tego jeszcze sporo….

 11. znafca

  a wy myslicie że „polskie” produkty są w 100% polskie? Wszystko produkuje się w Chinach lub innych krajach 3 świata bo to najtańsza opcja, import, dodanie na lepki i cyk „polski produkt”.

  Jeśli temat dotyczyłby spożywki – jak najbardziej jestem za, ale akurat w tym przypadku robi się problem z niczego.

 12. Anonim

  Jestem ciekawy czy ta pani posiada jakieś sprzęty AGD czy RTV niech spojrzy na tabliczki gdzie zostało wyprodukowane

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *