NAJNOWSZE

Na chu…biednemu rower?! Co Śremowi poprawi kładka pieszo – rowerowa?

Tytułowy cytat od kolegi Janusza ze studiów. Studiowaliśmy rzecz jasna w PRL, więc nasze myślenie obracało się wokół ówczesnych warunków życiowych.

W minioną środę poszedłem sobie zobaczyć sztandarową śremską inwestycję czyli budowę kładki pieszo rowerowej. W zamyśle (dla sponsorów) ma ona ograniczyć w Śremie spaliny. Ta inwestycja nie ograniczy tego oczywiście, ale sama kładka rzecz jasna przysłuży się mieszkańcom gminy Śrem. Bezpieczniej przejadą do celu i dzięki wysiłkowi fizycznemu może dłużej pożyją.

Popieram tę rzecz jasna tę inwestycję, bo każdy unijny pieniądz poprawia nasz codzienny byt.

Przy okazji wędrówki w okolice Zbrudzewa zaczepił mnie grzecznie jeden rowerzysta pytając co dalej będzie z chińską fabryką, którą nam chcą w Śremie  zafundować?

Jak się dowiedziałem to inwestycja popierana przez nasz rząd – więc starania starosty, by ją utrącić nic nie dadzą. Przyjdzie nam żyć z Chińczykami w Śremie – czy nam się to podoba czy nie!

 

 

Udostępnij artykuł:

Polub profil na Facebooku

2 Komentarze

  1. Jerzy R.

    Panie HOFFMANN przestań pan włazić Burmistrzowi w d…, dobrze pan wie, że w Śremie rządzi Burmistrz, ma swoją ekipę w Radzie i co chce to zrobi a co nie to nie zrobi. Proszę nie mieszać rządu do projektu budowy chińskiej fabryki ogniw. Co do kładki – ten stworek ma pozorować, że Śremianie mają na coś wpływ, ot taki „projekt obywatelski”, tyle że kładka leci wzdłuż najbardziej ruchliwej drogi w tym rejonie, poza tym z ciekawoscią zobaczę co się bezie wyrabiać kiedy aktualny most przez „Starą Wartę” będzie wymagał remontu lub rozbiórki i budowy od nowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *