NAJNOWSZE

Naiwność radnych śremskiej opozycji. Przespali dwa tygodnie.

Od dwóch tygodni znany był projekt uchwały rady miejskiej w Śremie w sprawie drastycznych podwyżek cen za wywóz śmieci.

Dziesięcioro radnych opozycji ogłosiło publicznie (na konferencji prasowej) larum w tej sprawie na dziesięć minut przed wczorajszą sesją.

„Po wnikliwej analizie przedłożonej propozycji wzrostu opłat za odbiór odpadów wraz z uzasadnieniem, a także wysłuchaniem opinii wielu mieszkańców naszej gminy wyraża stanowczy sprzeciw wzrostowi opłat o prawie 140 procent w strefie zabudowy wiejskiej i o 100 procent w strefie zabudowy zwartej” – deklamowali przed dziennikarzami lokalnych mediów.

Oświadczyli, że zgadzają się na podwyżkę w wysokości 30 procent.

Po dwóch godzinach bicia piany na muzealnej sali (która w czasie pandemii udaje salę sesyjną) – rządząca gminą większość – tradycyjnym stosunkiem głosów 11:10 – podjęła decyzję o planowanych podwyżkach.

Znając determinację radnych obozu burmistrza Lewandowskiego było to do przewidzenia.

Gdyby jednak radni opozycji zaangażowali się osobiście i przez dwa tygodnie prowadzili akcje uliczne, byli obecni na targowiskach, blokowali (?) urząd, urządzali rozmaite happeningi – założę się, że władze Śremu musiały by się ugiąć. Po cichu przebąkiwano też, by wreszcie prezes PGK – Paweł Wojna – „beknął” za starty związane z punktem przeładunkowym, co pozwoliłoby na obniżkę stawek. Ale głośno o tym przez minione dwa tygodnie się nie zająknął.

Więc mamy to co mamy!

Silni, zwarci i gotowi!

Udostępnij artykuł:

Polub profil na Facebooku

7 Komentarzy

 1. ANDRZEY

  Proszę mi wierzyć, że zwykli ludzie tego nie zrobią ze zwykłeg ostrachu czy obawy przed wyśmianiem i napiętnowaniem a ci co mogliby czyli ludzie polityki lokalnej czy biznesu tez nie zrobią, bo też się boją i mają w wiekszosci rodziny o które muszą się troszczyć i boja się o nie. Burmistzr ze swoimi ludźmi tak długo tutaj rządzi, ze zrobiło się coś w rodzaju układu lokalnego i nijak tego nie można zmienić.
  Jedyna nadzieja, że ta ekipa sama się zaora do czego już niedaleko.

  Co do wyrażenia „bieda portal” – niestety Pana wiele newsów zbliża się bardzo do mediów typu „PLOTKA.PL” itp. Traci Pan obiektywizm ,zdrowe-świeże spojrzenie i tytuły wielu newsów to dramat.
  Proszę nad tym popracować a będzie dobrze.

  Przykłąd – porusza Pan temat Muzem ś.p. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego w Warszawie artykułem o tytule: „CZY ŚP. LECHOWI KACZYŃSKIEMU NALEŻY SIĘ MUZEUM?” i tutaj już porusza Pan nutkę podziału społeczeństwa … a co za przeproszeniem obecnie to interesuje mieszkańców Śremu ?! Już bardziej nas interesuje spust ścieków do Wisły, bo wielu z nas pewnie pojedzie nad polskie morze.
  A najbardziej interesują nas sprawy z naszego podwórka – jak np. Burmistrz chciałby uatrakcyjnić nasze miasto, konkretnie obszar osiedla Jeziorany tak aby zachęcić mieszkańców do wyjścia z domu, gdzie mieszkańcy mają spędzać czas, wypić kawę w towarzystiwe, może posiedzieć w fajnym otoczeniu ?
  Mieliśmy nadzieję, że na Zamenhofa powstanie taki kompleks, dużo zieleni, małe centrum rozrywki, kawiarnie, może jakieś małe kino, obiekty sportowe pod dachem – siłownia, miejsce do gry w bule, szachy (czy inne gry umysłowe), mała fontanna czy mikroklimat z kawałkiem strumyka i wodospadem itp. A tutaj zabetonowali obiekt relreacyjne i zrobili sklepy, gdzie za rogiem jest ich kilka i gdzie nie spojrzeć wszędzie sklepy i beton.
  W tej chwili mieszkańcy osiedla Jeziorany są zachęcani głownie do siedzienia w domu lub robienia zakupów i to cała kreatywnośc obecnych władz.
  Co się kryje za tym, czy tylko indolencja, wyczerpanie checi działania i „niemożebność” czy coś więcej, tego nie wiem.
  Wiem natomiast jedno – czas na ludzi kreatywnych i energicznych, ucziwych i z pomysłami dla mieszkańców oraz słuchajacych głosu Śremian..

 2. DELIKATNY

  Zutylizować burmistrza i jego klikę. Dosyć się już napaśli.
  Wyprzedał Śrem wiadomo komu!! Czas na kogoś nowego!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 3. Czytelnik

  Co z tego ze jest segregacja jak wszystko ładuja w jeden kontener?Nie maja na czym pieniedzy zyskac to biednych ludzi po dupie kopia.Burmistrza i staroste do jednego wora i do warty.

 4. Piotr Hoffmann

  Odpowiedź ANDRZEY: Istnieje możliwość odwołania zarówno rady jak i burmistrza w referendum. Jeżeli znajdą się inicjatorzy takiej akcji mój „bieda portal” – będzie ich promował. To byłaby świetna pożywka. Tylko, że niestety nigdy do tego nie dojdzie!

 5. Andrzey

  Jako mieszkańcy Śremu mamy do czynienia z „kreatywnością” Burmistrza i jego „drużyny”. Zamiast szukać problemów w opozycji niech Pan napisze prawdę, że Bumristrz i jego przydupasy nie mają pomysłów ani nawet nie chce im się czegokolwiek zmieniać na lepsze czy wymyślać, buduja ile wlezie brzydkich betonowych klocków. Śmieci !? „Jakie śmieci” można by rzec, ich „kreatwynosć” kończy się na podwyżkach, nie mają pomysłów, chęci ani kompetencji, tyle ile szkód ta banda narobi w Śremie to potem pokolenia będą odkręcać !!!
  Ma Pan pretensje że radni opozycji nie strajkują, głodują czy blokuja ulic/dróg/urzędów aby potem Pana bieda-portal miał pożywkę na ujeżdżanie po nich i zwlanaie win wszelakich na ich działania ?!
  Działają źle, nie działają tez źle … niech ten Burmistrzr i jego ludzie już odejdą, bo ze Śremu zgliszcza zostaną, miasto wydmuszka, na zewnątrz kwiatki i metalowe ptaki w środku jedno wielkie NIC !

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *