NAJNOWSZE

„Narodowa kwarantanna” – czytelnik prosi śremskich pisowców o komentarz

Pyta w nadesłanym przed chwilą liście:

„Proszę o zainteresowanie tematem kwarantanny narodowej. Niech śremscy politycy i sympatycy PIS się wypowiedzą .Jestem ciekaw dlaczego ojciec Rydzyk nie został ukarany za 29 urodziny radia Maryja. On może wszystko a nam PiS zamyka w domach bezprawnie nie mając podstaw prawnych.  Jak dla mnie PiS to porażka.
Robert Piątek, Tomek Wojna, Tomek Klaczyński proszę o wasze komentarze dlaczego Rydzykowi pozwalacie na wszystko i jest bezkarny a nas zamykacie w domach bezprawnie karząc.  Zapoznajcie się z konstytucją RP.  Jestem ciekaw czy wy jako pisowcy będziecie siedzieć w domu podczas kwarantanny?”

Udostępnij artykuł:

Polub profil na Facebooku

3 Komentarze

  1. M

    Ja też popieram wypowiedz emigranta. W każdym markecie ludzie wiszą na ramieniu drugiej osobie. Za każdym razem zwracam uwagę i grzecznie proszę o zachowanie odstępu. Przykro mi jak zwracam uwagę osobą starszym ale tak trzeba. To co widzę w Śremie jest lekceważeniem wszelkich obostrzeń. Np w Niemczech jest to nie do pomyślenia. Jest to bardzo zdyscyplinowany naród. W marketach tylko duże wózki na zakupy, żadnych koszyczków. Chodzi o wyrobienie nawyku w zachowaniu odstępu. Ludzie bardzo się pilnują. Szanują się nawzajem. Pytam po co ochrona np w markecie spożywczym w Śremie skoro nic nie robi , tylko patrzy na sciskajacy się tlum przy kasie. Klient zwrócił się do ochrony o interwencję bo mlodzi bez maseczek a ochrona….to niech Pan wezwie policje bo ja nic nie mogę. Ach szkoda gadać

  2. Piotr Hoffmann

    Odpowiedź EMIGRANT: W jakim kraju Pan mieszka? Bo premier Morawiecki w swoich wypowiedziach często porównuje jak to źle radzą sobie inne kraje „zachodu” w porównaniu z Polską.

  3. Emigrant

    Odwiedziłem ostatnio Śrem kilka razy, to moje miasto rodzinne. Jestem wręcz porażony poziomem świadomości społeczeństwa w zakresie zagrożenia Covidem. 90 % ludzi na ulicy w sklepach nosi maski pod nosem lub na brodzie. Zwrócenie uwagi takiemu łączy się z wysłuchaniem idiotycznego tłumaczenia typu: te maski nic nie dają, nie ma żadnego wirusa lub głupi są ci co maski noszą bo narażają się na grzybice. Komentować takie stwierdzenia to wręcz żenujące. Żenujący też jest poziom rozumienia tego zagadnienia przez znaczącą większość śremskiej społeczności. Wielka rzadkością jest noszenie masek medycznych lub typu FFP 2 i FFP 3. Chustki, szmatki i foliowe przesłonki to główne zabezpieczenie Śremian. Nic dziwnego ze one nic nie dają, faktycznie ich zdolności ochronne są mizerne. Nie jest wiec dziwna ilośc zachorowań w Śremie. Nie ma znaczenia czy to pisowiec czy zwolennik innej opcji politycznej będzie negował lub pochwalał obostrzenia rządowe. Bardzo daleko mi do pochwalania rządowych poczynań ale obserwując takie nieodpowiedzialne zachowania społeczeństwa (nie tylko śremskiego) niestety muszę się zgodzić ze słusznością wprowadzania obostrzeń i restrykcji. Nie komentuje sposobu ich wprowadzania i konsekwentnego egzekwowania wobec wszystkich (szczególnie takich typów jak Rydzyk i jego sekta) bo to już odrębna sprawa, głęboko kontrowersyjna i bulwersująca.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *