NAJNOWSZE

Nie będzie można odmówić przyjęcia mandatu. Czy to zamach na wolność?

List od czytelnika:

„Dzień dobry, proszę zgłębić i upublicznić pomysł obecnej władzy: brak możliwości nieprzyjęcia mandatu (nawet za jakiejkolwiek wydumane przez władze i policję przewinienie)”.

Do sejmu trafił projekt ustawy autorstwa posłów PiS dotyczący postępowania ws. wykroczeń. Projekt zakłada, że zniesiona zostanie możliwość odmowy przyjęcia mandatu. Zamiast tego, w terminie siedmiu dni możliwe byłoby zaskarżenia już nałożonego mandatu karnego do sądu.

Oznacza to w praktyce, że to obywatel przez lata będzie dochodził swoich praw w sądach a jego pieniędzmi obracać będzie państwo.

Są głosy przeciwników projektu (Ruch Siedmiu Gwiazd), którzy sugerują, że partia rządząca staje się naśladowczynią PZPR – czyli partii z czasów PRL-u.

Ja uważam, że jest to kolejna „wrzutka” Ziobry, by namieszać wśród koalicjantów. Jest też to doskonały temat zastępczy odwracający uwagę od naszej niezbyt różowej codzienności.

A wasze zdanie?

Foto: Fb Ruch Siedmiu Gwiazd

 

Udostępnij artykuł:

Polub profil na Facebooku

1 Komentarz

  1. Johnny

    Cytując słowa prokuratora Piotrowicza obecnie sedziego trybunału pani Przyłębskiej:,,chodzi mi o to, żeby doszło do przemiany jakościowej sędziów, którzy będą ludźmi o mentalności służebnej wobec państwa…”
    No cóż,historia zatacza koło, obywatelu kolegium kosztuje…. Partyjnej wierchuszce sen się ziszcza a ty Obywatelu berz te 500 przywiąż się do budy i nie szczekaj no chyba że pan kazał….zresztą: Psu pracującemu należy się tylko micha,dach nad łbem,3 metry łancucha i ma słuchać pana!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *