NAJNOWSZE

Nie szczep się kolego szkolny! Ja tego nie zrobię na pewno!

Długi mail do mnie przyszedł od mojego kolegi z ławy szkolnej (ZST im. KEN w Poznaniu). Okazało się, że jest on żarliwym antyszczepionkowcem. Dla ciekawości jemu podobnych zamieszczam poniżej dwa fragmenty listu:

(…)  Rządy większości krajów czekają na szczepionkę , a ja nie.

Nie czekam , bo nie zamierzam jej przyjąć i to bez względu na sankcje.

Nawet jeżeli szczepionka miałaby dodatkowy certyfikat potwierdzający jej skład, to pozostaje sprawa powikłań czyli NOP.

Napiszę ten skrót pełnym brzmieniu czyli Nieprzewidziane Odczyny Poszczepionkowe  , aby zainteresować Ciebie działającym w Polsce stowarzyszeniem STOP NOP.  Zwłaszcza , że jego szefową jest Poznanianka p. Socha. Producenci szczepionek mają  obowiązek przed ich sprzedażą , badać przez rok ewentualne powikłania poszczepienne.

Teoretycznie robi się to na grupie ochotników , którzy za pieniądze godzą się pełnić rolę królików doświadczalnych. Obawiam się  że ze względu na presję czasu i naciski rządowe, badania mogą być nierzetelne. To są moje zastrzeżenia wyłącznie teoretyczne , a praktyka wygląda niestety znacznie gorzej.

 

(…) Dawniej wynalazcy szczepionek sami na sobie sprawdzali ich działanie.

Obecnie tę rolę spełniają całe populacje ludzi w Afryce , nieświadomych tego w czym uczestniczą.

W przypadku szczepionki na COVID 19 właśnie nam przypisano rolę tych murzynów.

Nigdy się na to nie zgodzę. Celem tego maila jest zwrócenie twojej uwagi kolego na problemy , których w codziennej gonitwie być może jeszcze nie dostrzegasz.

Wszyscy staniemy przed dylematem : przyjąć szczepionkę , czy nie ?

Uważam , że warto się do tej decyzji przygotować poprzez wcześniejsze zbieranie informacji. W sytuacji gdyby wolność internetowa miała zostać ograniczona , warto zrobić to szybko.

 Co sądzicie na ten temat?

Udostępnij artykuł:

Polub profil na Facebooku

2 Komentarze

  1. On

    Dlaczego przymusza się do szczepień osoby ze słabą odpornością skoro w ulotce producenta właśnie dla takich osób są przeciwskazania?

  2. Gość

    Dlaczego lekarze sa zwolnieni z odpowiedzialności zawodowej i tylko oni mogą szczepić? W ośrodkach zdrowia, praktykach prywatnych? Dlaczego nie mogą robić ,,tego,, pielęgniarki? Ile czasu trwało badanie nad tą szczepionką skoro inne badania trwają wiele lat? Dlaczego szczepienia mają być najstarsze osoby a nie dzieci. I wiele innych wątpliwości. To są tylko pytania które nurtują każdego z nas

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *