NAJNOWSZE

Okazuje się, że Gmina Śrem to dynamicznie rozwijająca się potęga!

Wszystkim niedowiarkom i krytykantom – polecam zapoznania się z fragmentem wywiadu burmistrza Śremu Adama Lewandowskiego w najnowszym Informatorze Społeczno – Kulturalnym „W Śremie”.

29 października gmina Śrem została wysoko oceniona w Rankingu Samorządów „Rzeczpospolitej”. 16 miejsce to powód do dumy.

 – Z wielką radością potwierdzam, że w najbardziej prestiżowym Rankingu Samorządów w 2020 roku gmina Śrem zajęła 16 miejsce (na 874), w kategorii gmin miejskich i miejsko- -wiejskich, uzyskując 65,87 punktów. 16 miejsce w takim rankingu nie pozostawia złudzeń. Śrem jest w czołówce najdynamiczniej zmieniających się gmin w całej Polsce. W 2019 roku mieliśmy 24 miejsce. Redakcja „Rzeczpospolita” ocenia dokonania samorządów już od 16 lat. Swoją uwagę skupia głównie na działaniach władz samorządowych w kształtowaniu zrównoważonego rozwoju. Cieszę się, że kapitał ekonomiczny, ludzki oraz środowiskowy gminy Śrem został zauważony, a działania władz docenione. W 30. rocznicę powstania samorządu dostajemy ogromną motywację do dalszej pracy. Przed nami wiele inwestycji i nowych projektów. Konsekwentnie realizujemy program rozwoju Śremu. Dziękuję za zaangażowanie mieszkańcom gminy, instytucjom, organizacjom, radnym, urzędnikom, współpracownikom, którzy na co dzień działają na rzecz naszej małej Ojczyzny – gminy Śrem – mówi Adam Lewandowski.

Udostępnij artykuł:

Polub profil na Facebooku

2 Komentarze

  1. Andrzej

    Może Burmistrz rozwinąć pojęcie „zrownoważony rozwój” ? Ostatnio to bardzo modne i nadużywane „słowo wytrych” w polskiej polityce samorządowej i nie tylko. czy ten zrównowazony rozwój obejmuje także „plombowanie miasta”, budowanie byle czego i gdzie popadnie, betonowanie miasta itp. ?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *