NAJNOWSZE

Ostatnia wola proboszcza Mateckiego

Budowniczy kościoła w Parku Śremskich Odlewników już niedługo opuszcza Śrem. Jednak do końca swojej posługi myśli o swojej parafii, by zapewnić jej świetlaną przyszłość. Komunikat z dzisiejszych ogłoszeń parafialnych można więc uznać za jego ostatnią (gospodarczą) wolę. Brzmi ona następująco:

„Starostwo wydało zarządzenie, w którym czytamy że działka leżąca obok kościoła Mądrości Bożej, będąca własnością Skarbu Państwa, została wyceniona i w przetargu ograniczonym może być sprzedana. Koszt: 193 tyś. zł + Vat 23%.

Mając na uwadze dobro Parafii i jej przyszłość, uważam że jest konieczność przystąpienia do przetargu i zabezpieczyć cały teren dla celów kultu i nowych form duszpasterstwa.

Zwracam się do Rady Ekonomicznej Parafii w celu wyrażenia swej woli i akceptacji działań, które muszę podjąć w celu przystąpienia do przetargu.

Proszę na krótkie spotkanie we wtorek o godz. 18:00.”

Jeszcze niedawno spekulowano, że działka ta będzie smacznym kąskiem dla śremskich deweloperów.

 

 

Udostępnij artykuł:

Polub profil na Facebooku

3 Komentarze

 1. Piotr Hoffmann

  Odpowiedź STEFAN: Drobne wyjaśnienie – burmistrz w tym przypadku nie ma z tą działką nic wspólnego. To ziemia skarbu państwa i sprzedaje ją starosta śremski. W przypadku transakcji 25 % pieniędzy wpłynie do kasy powiatu.

 2. Stefan

  Polecam działkę wykupić bo Burmistrz zrobi jak z wieloma miejscami w Śremie (ostatnio słynny parking przy Ul.Grunwaldzkiej, gdzie już chcą budować a ni rok nie minął od zakupu).
  „Takli mamy w Śremie klimat” niestety ale karma wraca jak to się mówi.
  A na sarkastyczny komentarz @GOŚĆ mogę tylko jedno odpowiedzieć – gdyby POlitycy wiadomej frakcji tak się troszczyli o wspólne dobro jakim jest Polska i Polacy, jak ci proboszcze w niejednej parafii, dzisiaj bylibyśmy na innym poziomie. Rydzyk nic nie ukradł w przeciwieństwie do całej bandy POlityków, którzy o mały włos nie rozmontowali Państwa Polskiego, gdyby nie decyzja suwerena o pokazaniu PO-PSL czerwonej kartki, dzisiaj nie byłoby polskich firm a giganci jak LOT, ORLEN czy KGHM byłyby niemieckie, afrykańskie czy izraelskie.

 3. Gość

  Rydzyna już się cieszy na takiego Proboszcza.Nie mogą się doczekać.Srem łezkę uroni.Szkoda taki dobry czlowiek

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *